Front Line Assembly promluvili o novém albu

Vydáno 14.07.2010 | autor: PR

Kanadští Front Line Assembly vydávají v těchto dnech své nové album Improvised Electronic Device. Při té příležitosti poskytli rozhovor o tom, jak celá věc vznikala.

Front Line Assembly promluvili o novém albu Front Line Assembly promluvili o novém albu

Reflections of Darkness (RoD): Lidem, kteří nesledovali vývoj ve Front Line Assembly během posledních let nejspíš není úplně jasné, kdo přesně nyní v kapele hraje. Mohli byste to objasnit?

Front Line Assembly (FLA): Oficiálními členy kapely jsou teď Bill Leeb, Chris Peterson, Jeremy Inkel a Jared Slingerland. Rhys Fulber s námi nyní nehraje kvůli vytíženosti v jiných projektech, přesto jsme velmi liberální, lidé přicházejí a odcházejí a dříve nebo později se každý vrátí.

 


RoD: Dříve byli FLA vnímáni spíše jako projekt Billa Leeba, přičemž všichni ostatní byli více méně jen spolupracovníky. Nyní FLA lidem připadají více jako kapela. Podílejí se ostatní členové také na psaní skladeb?
FLA: Nové album je kolektivní dílo díky vazbám, které se mezi námi vytvořily na dlouhých koncertních šňůrách. Na cestách jsme se opravdu dali dohromady a to se také pozitivně projevilo ve skládání hudby.

RoD: Vaše nová deska ‘Improvised Electronic Device’ se zaměřuje spíše na epické skladby ve středním tempu, už se nejedná o rychlé agresivní tracky. Přišla tato změna sama od sebe, nebo jste ji plánovali už předtím?

FLA: Soustředili jsme se spíše na náladovou emocionální hudbu, než abychom lidem neustále bušili beaty do hlavy... Chtěli jsme vytvořit album, které by se vrátilo ke kořenům temné hymnické hudby odlišné od synthi-popu, který teď na scéně převládá.

 


RoD: Na minulé desce vám hostoval Jean-Luc DeMeyer z formace Front 242 a Eskil Simonsson z kapely Covenant. Nyní máte za mikrofonem Ala Jourgensena...
FLA : Jeremy se vydal na turné se svým projektem LSD a dal se dohromady s Alem a Angie. Bill se potom Jeremyho ptal, jestli by podle něj Al měl zájem přispět na naši desku. Jeremy mu poslal daný song a Alovi se moc líbil. Napsal k němu text, postaral se o produkci a podle našeho názoru naprosto výborně.

RoD: Myslíte, že vám remixy na desce 'Fallout' pomohly najít nový směr, kam se vydat?
FLA: Ne, to asi ne. Šlo spíše o takové kamarádšofty s lidmi, které jsme znali z koncertů nebo ze studia. Nechtěli jsme se pouštět do spolupráce s lidmi, kteří jsou teď na vrcholu a stojí příliš mnoho peněz.

RoD: Co mohou vaši příznivci v Evropě čekat od vašeho letošního turné?
FLA: Budeme se soustředit hlavně na nové věci a perfektní hraní, než abychom řešili projekce nebo rekvizity. To už jsme předváděli tolikrát, že teď nás to už trochu nudí.

RoD: Kdo bude součástí živé kapely na tomto turné?

FLA: Jared Slingerland se postará o kytary a klávesy, Jeremy bude také hrát na klávesy, Bill bude za mikrofonem a klávesami a seženeme si nového bubeníka.

RoD: Budete se soustředit hlavně na nejnovější album, nebo se můžeme těšit i na nějaké velmi staré věci?

FLA: Osobně se těším hlavně na to, jak budu hrát všechny skladby z nového alba, ale během každého koncertu zařadíme i čtyři nebo pět klasických skladeb. Pokud jde o ty úplně nejstarší věci, nejsem si jistý, na kolik z nich dojde, teď na ně nemáme příliš mnoho času.

 


RoD: Dočkáme se po této šňůře konečně nějakého koncertního DVD?
FLA: Zatím se nám nezdálo, že materiál, který jsme filmovali na našich koncertech, by opravdu stál za zveřejnění, tak jsme tento nápad zatím uložili k ledu. Prodeje DVD v dnešní době nebývají nijak závratné, takže je možná rozumnější poskytovat videa zadarmo na Youtube.

Front Line Assembly zaburácí v Lucerna Music Baru 22. července od 20:00. Jako support se představí tuzemští Akimbo.

Vstupenky za 490,- Kč + poplatky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě za 600,- Kč. Více info na: www.myspace.com/thefrontlineassembly

 


Zdroj: D SMACK U PROMOTION

zavřít