Delphic, New Order 21. století, v Praze

Vydáno 15.07.2010 | autor: PR

Anglické trio Delphic, které na sebe v posledním roce upoutalo pozornost nejen v Anglii, se během svého turné zastaví i Praze. V Lucerna Music Baru vystoupí ve čtvrtek 19. srpna

Delphic, New Order 21. století, v Praze Delphic, New Order 21. století, v Praze

Českému publiku se tak představí jedna z nejzajímavějších mladých kapel současnosti, která si v zahraničí vysloužila přirovnání k novým New Order. Support koncertu zajistí DJ Felix!, který vystupoval po boku Jitky Charvátové, kapel Montage nebo Midi Lidi.

 

 

Kapela Delphic vznikla v roce 2007 v Manchesteru a již o rok později ji britský list Guardian označil za nejlepší novou Manchesterskou kapelu. V jejich tvorbě můžete slyšet nejen už zmiňované New Order, ale také Klaxons, trochu Muse nebo Editors. Delphic k tomu říkají: "Pokud jsi elektronická skupina z Manchesteru, nemůžeš se vyhnout srovnáváním s New Order, a oni jsou pro nás fakt důležitá skupina. Ovšem my spojujeme vlivy z širokého spektra umělců, což ústí ve styl, který by mohl být popsán jako druh emocionálně-chytlavé euforické dance music." A zpěvák James Cook dodává: "V Manchesteru vždycky byla spousta kapel, které uměly skvěle míchat elektroniku s kytarami, ale v posledních letech je to spíš o kytarách a my chceme tu taneční složku této substance vrátit zpátky na výsluní,"

 

Vzestup Delphic byl opravdu raketový. V roce 2009 vydali na známém francouzském labelu Kitsuné (mezi dalšími interprety najdeme také Klaxons, La Roux, Hot Chip, Bloc Party a další) singl This Monetary. Videoklip k tomuto singlu byl nominován na UK Music Video Awards a na třetím místě se také umístil v „BBC’s Sound of 2010 list“.  V roce 2010 vydali své první album Alcoyte, o kterém Lou Thomas z BBC řekl, že by to mohla být první velká deska roku 2010. V UK album charts se umístila na osmém místě a po vyprodaném turné po Velké Británii velmi rychle následoval úspěch i v Evropě, která bude pravděpodobně následována Spojenými státy, protože Delphic pojedou jako předkapela The Temper Trap na jejich americkém turné.

 

 

Delphic říkají, že chtějí dělat muziku pro velké "warehouse" parties. Svůj koncert proto také berou spíše jako DJský set, ve kterém se střídají jednotlivé skladby s hypnotickými rytmickými intervaly. Podle ohlasů ze zahraničí tak Prahu čeká skvělý večírek, který doplní známý pražský DJ Felix! DJ Felix! je jedním z mladých českých djů, kteří se nebojí nových stylů a dnes jsou  jeho sety plné exkluzivního electra, discopunku, indie, grime, bassline a nejrůznějších breaků, fidget house, baile funku, cosmic disca atd. Od roku 2009 je residentem párty Plastique goes Elastique v klubu Radost FX a coby support DJ hraje po boku electro-pop kapely Cartonnage. Felix! byl roce 2009 nominován do kategorie DJ roku v anketě Dance Music Awards 2008. 


Sestava: James Cook (zpěv, baskytara), Matt Cocksedge (kytara) and Richard Boardman (synths), Dan Theman (bicí)

Zdroj: Exit Music

zavřít