Elvis je zpět, vyjde mu album remixů

Vydáno 27.07.2010 | autor: redakce

Král rokenrolu je zpět. O tom, že je hudba Elvise Presleyho nesmrtelná, svědčí nahrávka Viva Elvis – The Album od projektu Cirque du Soleil. Ta vychází v listopadu a představí klasické hity v moderních aranžích.

Elvis je zpět, vyjde mu album remixů Elvis je zpět, vyjde mu album remixů

Toto postmoderní studiové dílo přináší ducha a podstatu Elvise nahlíženou dnešní perspektivou a zároveň prohlubuje revoluční prvky obsažené v Elvisově hudbě. Na Viva ELVIS - The Album uslyšíme králův původní zpěv zasazený do širokého spektra nových hudebních aranžmá. Tento nový zvuk odráží Elvisovu všestrannost a schopnost mistrovsky zvládnout všechny hudební žánry, od delta blues po rockabilly, od syrového soulu po gospel, od jižanského folku po vegaský pop, přičemž zahrnuje i prvky stylů jako garážový rock, punk, urban a hip-hop.  „Jak by asi zněly Elvisovy skladby, kdybychom je poprvé nahrávali až dnes?“ ptá se producent a hudební aranžér tohoto alba Erich van Tourneau, hudební režisér a aranžér Viva ELVIS od Cirque du Soleil.


Chtěli jsme zachovat ducha a duši Elvise Presleyho, ale zároveň jsme chtěli postavit jakýsi most mezi jeho hudbou a budoucími generacemi fanoušků.Van Tourneau a Bombardier, pomocný producent, měli k dispozici desítky tisíc samplů Elvisova hlasu a propojovali tyto nejrůznější sekvence a zvuky do skladeb, přičemž někdy změnili i detaily jako tóninu či tempo. Během práce na Viva ELVIS - The Album se van Tourneau pokoušel zdůraznit a zesílit emocionální náboj skladeb tím, že tyto klasické nahrávky obohatil o prvky žánrů jako ragga, punk nebo hip-hop. Zároveň ale nechtěl přestat ctít a chápat podstatu původních nahrávek.

zdroj: Sony Music
zavřít