Seal: album Commitment v září

Vydáno 05.08.2010 | autor: PR

Zpěvák a skladatel Seal vydává již 6. studiové album Commitment, předznamenané prvním singlem Secret, smyčcovou aranží ozdobenou baladou, jednou z jeho nejfajnovějších.

Seal: album Commitment v září Seal: album Commitment v září

V Londýně narozený trojnásobný držitel ceny Grammy se opět spojil s proslulým producentem Davidem Fosterem, již před dvěma roky mu pomáhajícím při vzniku kolekce cover verzí starých soulových hitů.

„Davida jsem znovu požádal o spolupráci, neboť jsem si jist, že je tím nejskvělejším člověkem, se kterým jsem se kdy ve studiu setkal a jeho aranže jsou absolutně nenapodobitelné.“ Také Foster nešetří komplimenty na adresu Sealova hlasu a muzikálnosti, ale i skladatelského kumštu: „Ve studiu byl absolutně v pohodě, jistě také proto, že ty výborné písně jsou plné hudebních překvapení. Sdílím Sealův pocit, že jde o dosud vůbec nejlepší kolekci jeho songů“.

 

 

 

Sealův baryton se tu dokonale propojuje s vlastními melodiemi a velmi osobními texty jak v Secret, tak třeba i v The Weight of My Mistakes, Best of Me nebo If I´m Any Closer. Je to o lásce, manželce, rodině, ale také o muzice a kariéře. „Dosud nikdy jsem neměl vlastní osud tak šťastně v rukou. Každá ta píseň je pro mě velice osobní, ale pevně doufám, že se takovými  stanou i pro mé posluchače“. Ze Sealovy soukromé i umělecké situace lze odvodit i význam názvu alba: cítí totiž jako pozitivní trvalý „Závazek“ činit šťastnými jeho rodinu, hudební fandy – a tím i sebe.

Jeho úspěšná kariéra trvá už více než dvě dekády, prodal přes 15 milionů albových nosičů. Od tanečních začátků v roce 1991 spojených s tehdejší hitem Killer - připomenutých o šestnáct let později na téměř dancefloorovém albu System - se propracoval k mezinárodně oceňovanému pěvci romantických, procítěných balad.

Překvapil ale také dynamickým projevem při přepracování klasických soulových kousků. Album SOUL z roku 2008 bylo celosvětově velmi úspěšné  s tím, že například ve Francii bylo číslem 1 celých třináct týdnů v řadě.

Také v České republice patří Seal k nejpopulárnějším zahraničním umělcům. Svědčí o tom nejenom řada zlatých desek za prodeje jeho alba, ale i časté koncertní vystoupení u nás, včetně toho posledního z počátků letošních prázdnin.

Zdroj: Supraphon
zavřít