Sázavafest: jak se stavěl areál

Vydáno 06.08.2010 | autor: PR

V Kácově na Kutnohorsku se po středečním večírku pro nedočkavé včera a dnes naplno rozjel Sázavafest. Aby areál v malebném ohybu řeky Sázavy mohl přivítat tisíce návštěvníků, bylo třeba provést nemalé investice.

Sázavafest: jak se stavěl areál Sázavafest: jak se stavěl areál

Každoročně se snažíme areál zvelebovat a upravovat tak, abychom mohli návštěvníkům nabídnout co největší komfort,“ říká ředitel festivalu Pavel Kloupar a dodává: „Jednou z největších investic bylo vybudování nové cesty, která je páteřní komunikací celého festivalu. Do opravy cesty jsme investovali více než 300 000 Kč. Po skončení festivalu bude cesta sloužit chatařům, jejichž chaty stojí za festivalovým areálem, dále rybářům, kteří budou mít lepší přístup k řece Sázavě a samozřejmě všem, kteří si chtějí udělat procházku podél řeky.“ „Uvítali jsme vstřícný krok ze strany Sázavafestu v podobě vybudování nové cesty. Vypadá to, že se budeme vzájemně respektovat,“ říká jeden z chatařů, pan Rytina


Nová cesta je dobře udělaná. S vedením Sázavafestu máme výborné vztahy, kromě toho, že festival dělá Kácovu dobrou reklamu, nezapomíná ani na obyvatele,“ dodává zástupce rybářů František Petrásek. Na Sázavafestu vystoupí kromě celé hudební české špičky i legendární Ivan Král, američtí Papa Roach, skupiny Chumbawamba, Che sudaka a další. Světovou premiéru své nové show v mexickém stylu představí Leningrad Cowboys. Celý festival zakončí symbolicky skupina Mňága a Žďorp v jejímž repertoáru je i píseň I cesta může být cíl.

zdroj: Madree
zavřít