Beirut přiveze sedmičlenný ansámbl

Vydáno 13.08.2010 | autor: PR

Americký projekt Beirut písničkáře Zacha Condona zahraje 15. srpna v pražském KC Vltavská poprvé před českým publikem a rovnou v sedmičlenném složení.

Beirut přiveze sedmičlenný ansámbl Beirut přiveze sedmičlenný ansámbl

Beirut okouzlil diváky po celém světě spojením balkánské hudby, šramlu, šansonů i pařížského kabaretu do celku, který dokáže v jednu chvíli pohladit a v druhou rozvášnit a rozradostnit. Zach Condon z Nového Mexika teskně naléhavým, až naříkavým hlasem zpívá impresionisticky zaobalené texty a namísto toho, aby jako každý jiný z folkově laděné indie rockové scény stavěl na kytarách, fouká do vojenské trubky, na krku má pověšené ukulele a zbytek spoluhráčů do skladeb vstupuje s dechy, akordeonem, bubny, klavírem, zvonkohrou, cellem a mandolínami.


Jako skladatel odstřelený romskými trubači ale Zach neskrývá vztah ke Cocteau Twins, The Magnetic Fields a Sigur Rós. Kapela Beirut vydala tři úspěšná alba, sklízí chválu prestižních hudebních magazínů a koncertuje po celém světě. V Praze se Beirut představí v sedmičlenném složení: zakladatele a frontmana, který zpívá a hraje na trumpetu a ukulele, doprovodí: Perrin Cloutier na akordeon, Paul Collins na basu, Nick Petree na perkuse, Ben Lanz na trombon a tubu, Kelly Pratt na trumpetu, lesní roh a zvonkohru a konečně Jared Van Fleet na piano.zdroj: ArtsMarketing.CZ
zavřít