Už v pondělí The Gaslight Anthem

Vydáno 14.08.2010 | autor: PR

The Gaslight Anthem, hvězdy světového punk rocku, zahrají v pondělí 16. srpna poprvé v Praze v KC Vltavská v rámci turné k desce American Slang, která vyšla 15. června.

Už v pondělí The Gaslight Anthem Už v pondělí The Gaslight Anthem

Praha tak bude moci „na vlastní kůži“ zažít, proč jsou zváni na velké festivaly (například Reading, Leeds či Frequency) a proč o ní hovoří prestižní hudební časopisy (Pitchfork Media, Kerrang!, New Musical Express, Spin, Q Magazine) jako o velkém objevu světové hudební scény – jak co se týká desek, tak i energických a skvělých koncertů.

 

 

The Gaslight Anthem pochází z města New Brunswick v New Jersey, kde její členové dali dohromady v roce 2005. Během krátké doby si získali velkou popularitu, hráli na turné a podepsali smlouvu s indie labelem XOXO. Mezi oblíbené kapely USA je katapultovala jejich vůbec deska Sink or Swim z roku 2007, kterou nahráli za necelé dva týdny. O rok později následovala The ´59 Sound, která si opět získala obdiv kritiků a umístila se v roce 2008 mezi nejoceňovanějšími. Například New Musical Express o ní napsal, že „jde o základní desku, která zpřítomňuje duch punk rocku, její odkaz vydrží dlouho do budoucnosti.“ Časopis Rolling Stone jejich živé koncerty označil jako „vynikající“. K jejich nejznámějším písním patří Boomboxes and Dictionaries, I'da Called You Woody, Joe, The '59 Sound, Old White Lincoln nebo Miles Davis & the Cool.


 

Zvuk této čtveřice, která hraje ve složení Brian Fallon – zpěv, kytara, Alex Levine – baskytara, Ben Horowitz – bubny a Alex Rosamilia – kytara, bývá díky romantickému náboji přirovnáván ke Springsteenovi 70. let (například New York Times), i když s punkovým a rockovým nádechem. Inspiraci tímto hudebníkem přiznává i sám zpěvák Brian Fallon: „Žijeme kousek od něj a občas na sebe náhodou narazíme v nějakém baru. Je to moc příjemný chlapík a je úplně normální.“ Kromě Springsteena Fallon ke svým vzorům řadí Toma Waitse a Boba Dylana. I jméno kapely souvisí s klubem, kde kdysi Dylan a další písničkáři hráli.

 

 

Vstupenky jsou v prodeji za 385 Kč v sítích Ticketpro, Eventim a Ticketstream. Koncert uvádí agentura Charm Music. Více info: www.charm-music.cz.

Diskografie skupiny:


Sink or Swim (2007)
Senor and the Queen (EP) (2008)
The '59 Sound (2008)
American Slang (2010)

Zdroj: ArtsMarketing.cz
zavřít