Nick Cave: nová deska v září!

Vydáno 20.08.2010 | autor: PR

Nick Cave a jeho projekt Grinderman právě dokončují nové album. Vychází v polovině září a produkčně ho zaštítil Nick Launay, který spolupracoval s Arcade Fire, INXS či Kate Bush.

Nick Cave: nová deska v září! Nick Cave: nová deska v září!

Hudební tým, za který kopou slavné osobnosti alternativní hudby, v jejichž čele stojí zpěvák Nick Cave, se poprvé ozval v roce 2007. Eponymní debut byl kritikou oslavován jako Caveův návrat do časů The Birthday Party. Skupina Grinderman, v níž vedle slavného zpěváka fungují také Warren Ellis (Dirty Three a The Bad Seeds), Martyn P. Casey (basák The Triffids) a Jim Sclavunous (bubnoval například se Sonic Youth nebo Lydií Lunch), na albu nabídla intenzivní syrovou hudbu s post-punkovými kořeny. Okamžitě si získala uznání a respekt.


Ani druhé album, které předznamenává singl Heathen Child, nemá název, a tak bude zřejmě nejčastěji označováno číslovkou 2. Podle dostupných informací se příznivci mají nač těšit. V oficiálním PR materiálu se píše: "Něco podobného jste ještě neslyšeli. Nikdy." Novinka je popisována jako kombinace nápadů vznikajících při živém hraní a volné studiové improvizace. Struktura nahrávek je volnější, přesto jde stále o písničky, vždyť všichni zúčastnění jsou mistry v psaní obyčejných písní.

 
- Watch more Videos at Vodpod.

Ve studiu čtveřici doplnil producent Nick Launay, na jehož seznamu spolupracovníků najdete samé skvosty (Nick Cave and The Bad Seeds, Yeah Yeah Yeahs, Arcade Fire, Kate Bush, INXS, Talking Heads, Lou Reed, Public Image Ltd. apod.). Došlo také na setkání s legendárním kytaristou Robertem Frippem z prog-rockových King Crimson, který se podílel na skladbě Super Heathen Child, jež se objeví jako bonus na vinylové verzi singlu Heathen Child. Album vychází 13. září.

zdroj: EMI
zavřít