Chinaski: turné jako Depeche Mode

Vydáno 22.08.2010 | autor: PR

Chinaski vydají v září nové album Není na co čekat a zároveň vyjedou na velké turné po České republice. Koncertní tour navrhl producent, který se podílel na show Depeche Mode či Annie Lennox.

Chinaski: turné jako Depeche Mode Chinaski: turné jako Depeche Mode

Není na co čekat je název jejich osmého studiového alba, které vyjde nejprve digitálně 8. září a o 14 dní později ve „standardní plastové“ podobě rozšířené o bonusy. Dalším důležitým dnem bude úterý 28. září. To odstartují Chinaski v pardubické ČEZ Aréně premiérový koncert t-music Chinaski tour. Celé turné je v produkci Brita Simona Sidiho působícího v Malibu, Los Angeles, který je ve světě dobře známý jako show designér a producent. Je proslulý profesionální přípravou a dokonalou souhrou projekcí, zvuků a světel. Posledních pět ročníků American Idol, koncerty Depeche Mode, P. Diddyho, Kanye Westa, Annie Lennox nebo třeba Rogera Waterse – to je jen stručný výběr z jeho portfolia.


Simon se setkal s kapelou letos na jaře během jejich zámořského turné. Došlo k němu vlastně tak trochu náhodou, jak popisuje Michal Malátný: „Kluci byli na koncertě Pink a show je hrozně nadchla. Ota ještě ten večer sednul na mail a „zkontaktoval“ její tým, bohužel však kvůli jeho časové vytíženosti byl odmítnut, ale doporučili mu velmi cenný kontakt na uměleckého producenta Simona Sidiho, který spolupráci s Chinaski přijal. Oslovili jsme samozřejmě i jiné zahraniční produkce, ale tady to zafungovalo i lidsky. Po několika mailech jsme se s ním v L.A. sešli a on nám ukázal kompletně připravený návrh pódia, světel a projekcí. Po dvouhodinovém rozhovoru bylo jasné, že spolupráce bude nevšedním zážitkem pro obě strany. Simonovi se ke všemu moc líbilo naše DVD 07 z posledního velkého turné, právě to u něj rozhodlo, proč chtěl do projektu jít.V Pardubicích budou Chinaski „trénovat“ několik dní před koncertem samotným. Generálka je naplánovaná na večer před premiérou. Netradičně pojaté je i pódium. Počítá totiž s účastí diváků přesně v jeho středu. Diváci odsud budou mít naprosto stejný rozhled jako sami Chinaski. Hostem t-music Chinaski tour budou Eddie Stoilow.

t-music Chinaski tour:  
28.09. PARDUBICE - ČEZ ARÉNA
30.09. OSTRAVA - ČEZ ARÉNA
07.10. LIBEREC - TIPSPORT ARÉNA
09.10. KARLOVY VARY - ARÉNA
12.10. BRNO - HALA VELKÁ VODOVÁ
14.10. PRAHA - TESLA ARÉNA

zdroj: Turner

Více se dozvíte z titulního článku REPORTU 9/10.
zavřít