Einstürzende Neubauten míří do Čech

Vydáno 26.08.2010 | autor: PR

Einstürzende Neubauten slaví třicet let existence a v Praze chystají pořádný večírek. Na dvou listopadových koncertech v Divadle Archa představí i dosud nehrané skladby.

Einstürzende Neubauten míří do Čech Einstürzende Neubauten míří do Čech

Tato berlínská skupina je nedílnou součástí mezinárodní hudební scény už 30 let. V průběhu roku 2010 oslaví toto výročí na evropském a americkém turné. Koncerty se budou konat ve vybraných městech, ale také na místech, která jsou pro skupinu jinak významná. Einstürzende Neubauten se do Prahy vrací již posedmé (1991, 1997, 2000, 2004, 2005, 2008). A na tomto turné půjde o víc než jen o jednotlivé koncerty – skupina plánuje uspořádat speciální vystoupení následující den po koncertu, na kterém představí smíšený program – Einstürzende Neubauten, filmy, sólové vystoupení, hosty a přátele.


Pro upřesnění – skupina zahraje první noc klasický koncert, druhou noc bude program rozdělen do tří částí. Vše začne filmy a instalacemi, následně Einstürzende Neubauten zahrají další, ale kratší koncert, ve kterém představí materiál, který nikdy předtím na koncertě nehráli.

11. listopadu, Divadlo Archa
12. listopadu, Divadlo Archa – speciální program, omezená kapacita.

zdroj: Sony Music
zavřít