John Legend vydává Wake Up!

Vydáno 29.08.2010 | autor: PR

Připravované album Johna Legenda a legendárních The Roots vyjde 20. září a bude obsahovat upravené skladby z 60. a 70. let.

John Legend vydává Wake Up! John Legend vydává Wake Up!

Inspirováni nedávnými americkými prezidentskými volbami v roce 2008 cítili John Legend, zpěvák R&B, a hip-hopová kapela The Roots potřebu udělat něco víc. Z původního plánu vydat pouze singl brzy sešlo a vzniklo vášnivé album představující změnu, naději a aktivismus – nepoukazující pouze na jediný okamžik a událost jako byly prezidentské volby, ale zaměřit se na problémy v širším společenském měřítku, nezávislém na politice.


Výsledné album se skládá z jedenácti hluboce evokujících skladeb obsahujících stopy gospelu, rocku i reggae a prokazujících také vliv hip-hopu. Na albu naleznete známé skladby jako je Wholly Holy od Marvina Gaye a Little Ghetto Boy Donnyho Hathawaye, smíchané s temnějšími písničkami jako je Hard Times od Baby Huey and the Babysitters’ nebo Hang on in There Mikea Jamese Kirklanda.

“Ty skladby zní v součastnosti tak aktuálně,” říká Legend. “U většiny z nich není třeba měnit ani slovo. ‘Wake Up Everybody’ (první singl tohoto alba, na kterém se podílela Melanie Fiona a Common) má čtyři sloky – první sloka je obecné prohlášení, druhá je o vzdělání, třetí o zdravotní péči a čtvrtá o zlepšování životního prostředí. Není třeba dělat žádné úpravy či změny.”

“Když jsme psali tyto skladby, byli jsme duševně sladěni,” říká bubeník a hudební ředitel The Roots Ahmir “?uestlove” Thompson. “Byly čerstvé v době občanských práv a je v nich cítit naděje, že možná, ano, jednoho dne, budeme všichni svobodní. Ne tak jako v roce 2010.”

Na albu je také jedna původní skladba, Legendova píseň Shine, která se objeví v připravovaném dokumentárním filmu Waiting For Superman, který režíroval držitel Oscara David Guggenheim. Tato skladba, klenot ve stylu Stevieho Wondera a gospelu, jasně předvádí sílu této specifické skupiny muzikantů. Wake Up! míchá Legendovy expresivní, přemýšlivé zpěvy s prvky funku v jedinečném podání The Roots.


Spolupráce Johna Legenda s The Roots se zdá být natolik logická a ideální, že je trochu s podivem, že nespolupracovali již dříve. John Legend je šestinásobným držitelem ceny Grammy, všechna jeho tři alba se dostala na první příčku R&B hitparády Billboard a on sám spolupracoval s takovými umělci jako je Kanye West, Jay-Z, Alicia Keys a The Black Eyed Peas. The Roots – v současnosti k vidění každou noc coby neobyčejně všestranná kapela v pořadu Late Night with Jimmy Fallon – vydali již devět kvalitních studiových alb (včetně zatím posledního How I Got Over) a podařilo se jim redefinovat vztah mezi živými hudebními nástroji a hip-hopem.

Navštivte www.JohnLegend.com pro více informací k desce Wake Up! a ke shlédnutí skladby Hard Times v živém studiovém podání Johna Legenda & The Roots.

Zdroj: Sony Music
zavřít