Goldfrapp za necelý měsíc v SaSaZu

Vydáno 18.09.2010 | autor: PR

Elektronické duo Goldfrapp roztančí holešovicý klub SaSaZu 12. října. Našim fanouškům představí aktuální desku Head First.

Goldfrapp za necelý měsíc v SaSaZu Goldfrapp za necelý měsíc v SaSaZu

Společný projekt zpěvačky Alison Goldfrapp a producenta Willa Gregoryho je držitelem řady hudebních ocenění a patří k předním britským klubovým kapelám. Goldfrapp přijedou v rámci turné k desce Head First, kterou vydali v březnu letošního roku a na které se inspirovali popem a diskem 80. let. Na pražském koncertě ale zazní i skladby z předcházejících alb, díky kterým si diváci duo oblíbili. Goldfrapp se vrací do České republiky po dvou letech, kdy sklidili svým energickým koncertem velký úspěch na festivalu Colours of Ostrava. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim.

Goldfrapp vznikli v roce 1999 v Londýně jako společný projekt zpěvačky, hudebnice i skladatelky Alison Goldfrapp a hudebníka a producenta Williho Gregoryho, kterého zaujaly její sólové nahrávky. Alison před tím hostovala jako zpěvačka u řady dalších muzikantů jako Tricky, Orbital nebo Peter Gabriel. V roce 2000 vydali debutovou desku Felt Mountain, která byla plná minimalistických, snivých elektronických skladeb, pomalých temp, smyčců, lehkých syntetizátorů a měkkého hlasu Alison. U kritiky debut sklidil velký úspěch, získal dvě prestižní ceny Mercury, s prodeji to ale tak slavné nebylo. Na dalších albech, Black Cherry a Supernature, duo využilo prvků z taneční a disko hudby i glam rocku, což jim otevřelo cestu k širšímu publiku. V roce 2008 spatřilo světlo světa více ambientní, psychedelické a folkovější album Seventh Tree, kde dokonce zazněly harfy. V roce 2009 nahráli s orchestrem Goldfrapp hudbu k filmu o mladém Johnu Lennonovi Nowhere Boy. Album Head First z března naopak představuje příklon k tanečnímu popu a disku 80. let, aniž by ale rezignovalo na to, co mají fanoušci na Goldfrapp rádi.


Zdroj: ArtsMarketing
zavřít