Iva Frühlingová bilancuje

Vydáno 25.09.2010 | autor: PR

Iva Frühlingová vydá retrospektivní desku. Výběrovka ponese prostý název Retrospektive a na pultech prodejen se objeví 1. října.

Iva Frühlingová bilancuje Iva Frühlingová bilancuje

Iva se zčistajasna zjevila v roce 2004. Několik let předtím strávila ve Francii, kde také natočila a vydala album Litvinov. Do Čech ho přijela představit bez výraznější ambice, přesto se dočkala nečekaného úspěchu. Z alba se stal šlágr, z Ivy jedna z nejsledovanějších domácích zpěvaček.

Singl Ou tu veux quand tu veux patřil k nejhranějším písničkám své doby. Iva okouzlila posluchače přirozeným projevem a obohatila tuzemskou scénu o kultivovanou popovou produkci, o které se velmi pozitivně vyjadřovala též hudební kritika. Její druhé album Baby Doll například v kulturní rubrice týdeníku Reflex označili za "jedno z nejlepších českých popových alb všech dob". Její písničky zazněly také ve filmu Román pro ženy, pozvání k natáčení společné písně přijal francouzský komik Pierre Richard...

 

 
Na album Retrospektive Iva vybírala písničky ze všech tří studiových alb (Litvinov, Baby Doll, Strip Twist), navíc je doplnila o zajímavé rarity. Předělávka Non, je ne regrette rien v produkci Romana Holého vznikla k životopisnému filmu o Edith Piaf, na desce nechybí ani populární duet ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde Iva doprovází Mira Žbirku. U příležitosti vydání Retrospektive dokonce vznikla i nová píseň Entrange Entrangere.
 
Iva desku slavnostně pokřtí 14.10.2010 v Hard Rock Café

Zdroj: EMI Music
zavřít