Tata bojs a Cartonnage v Akropoli

Vydáno 28.09.2010 | autor: PR

Ve dnech 29. – 30. října se v Paláci Akropolis uskuteční další ročník Akropolis Multimediale, populární přehlídky nových médií a technologií aplikovaných v domácí pop-kultuře. Zahrají Tata bojs a Cartonnage.

Tata bojs a Cartonnage v Akropoli Tata bojs a Cartonnage v Akropoli

Organizátoři opět vsadili na zábavnou a široké veřejnosti srozumitelnou formu prezentace a dvoudenní program postavili na instruktážním workshopu a vystoupení dvou předních tuzemských skupin, které předvedou, jak lze v našich podmínkách užitím nových technologií dodat koncertům další rozměr a povýšit je na nevšední audiovizuální zážitek. Prvnímu dni (29.10.) budou se speciálním programem vévodit Tata Bojs.


Ačkoliv budeme hrát elektricky a setlist nabídne průřez všemi našimi dosavadními alby, nepůjde o klasický koncert, ale spíše jakousi tanečně-audio-vizualní performanci. Program jsme nazvali “TA TA TANEC aneb Tata Bojs pod pódiem”, jelikož nebudeme hrát na jevišti, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale po stranách pod ním. Na pódiu se bude v určitých částech večera odehrávat tanec osmičlenné baletní skupiny Dekkadancers, jejichž pohyb bude bezprostředně reagovat jak na naši hudbu tak na projekce, které diváci uvidí ve formě širokoúhlého kina po celé šířce zadního plánu jeviště,” poodkrývá podobu vystoupení Tata Bojs Milan Cais.


Hlavními aktéry druhého dne bude pražské elektro-popové duo Cartonnage, které právě intenzivně pracuje na novém albu a 30. října z něj velkou část představí. “Vedle nedávno zveřejněného pilotního singlu Electro Gastronomique zařadíme do programu dalších šest nových skladeb. Akropolis Multimediale je pro nás výzvou představit zbrusu nové písničky z připravovaného alba jako jeden příběh, zasazený do 3D projekcí, které budou scénicky fungovat podobně jako kulisy na divadle. Je to pro nás něco zcela nového, mít možnost ke každému demo songu vytvořit 3D prostor, který podporuje naše texty a hudbu,” říká producent Armin Effenberger.

zdroj: Palác Akropolis
zavřít