Joe Satriani v listopadu v Praze

Vydáno 09.10.2010 | autor: PR

3. listopadu v pražské Tesla Areně vystoupí americký kytarový kouzelník Joe Satriani. Publikum předpřipraví Ned Evett, mistr hry na bezpražcovou kytaru, který hrál například se Stingem

Joe Satriani v listopadu v Praze Joe Satriani v listopadu v Praze

Formaci Ned Evett and Triple Double, kterou tvoří Ned Evett, mistrovský hráč na bezpražcovou kytaru, bubeník Kofi Baker (syn Ginger Bakera) a Doug Lunn, který ovládá bezpražcovou baskytaru, a který nahrával také se Stingem či Brucem Springsteenem.

 

 

Američan Ned Evett je znám jako průkopník hry na bezpražcovou kytaru, jako jeden z prvních pro povrch jejího krku použil sklo. Tato úprava mu dává možnost rozehrát nečekaný a pestrý zvukový a hudební slovník. Navíc se zabývá i výrobou bezpražcových kytar (www.fretlessguitar.com), jedna z posledních zakázek přišla například od Johna Fruscianteho z Red Hot Chili Peppers. Jeho hudba míchá rock, jazz, blues i soul. Hrál na osmi sólových turné po celém světě, více než padesátkrát pak před Joe Satrianim. V současné době propaguje své nové album Middle of the Middle. Více informací na www.nedevett.com.

 

 

Joe Satriani je považován za jednoho z nejlepších rockových kytaristů posledních desetiletí, proslul mistrovskou technikou, neuvěřitelně rychlými i dlouhými sóly, osobitým zvukem i stylem. Vydal celkem dvanáct sólových studiových alb a na řadě dalších spolupracoval. Byl několikrát nominován na cenu Grammy. Proslul i jako učitel hry na kytaru mnoha rockových muzikantů, například Kirka Hammetta z Metalliky či Steva Vaie. Od poslední návštěvy v Praze vydal mimo jiné letos v únoru živé CD a DVD Live in Paris: I Just Wanna Rock. V březnu si také zahrál spolu s dalšími kytaristy na turné věnovaném Jimi Hendrixovi.


 

V současné době je také členem Chickenfoot spolu s bývalými hudebníky z Van Halen a Red Hot Chili Peppers. Vstupenky v cenách 660 – 935 Kč včetně poplatku jsou k dostání v síti Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Koncert pořádá agentura Charm Music. Více informací na www.charm-music.cz.

Zdroj: Charm Music
zavřít