Jesus Christ Superstar na DVD

Vydáno 10.10.2010 | autor: PR

Na trh přichází ojedinělý záznam pardubického vystoupení Jesus na turné z roku 2003. Zazní v něm nejen Dan Bárta, Kamil Střihavka, ale i Tonya Graves, Jiří Korn či Aleš Brichta.

Jesus Christ Superstar na DVD Jesus Christ Superstar na DVD

Právě v letošním roce se na prkna Karlínského divadla tento jeden z nejúspěšnějších muzikálů všech dob vrací. Netradiční koncertní podobu slavného muzikálu Andrewa Lloyda Webera a Tima Rice připravil a nastudoval dirigent a skladatel Ota Balage.

 

 

Během více než 100minutového koncertu se představí Kamil Střihavka coby nezapomenutelný představitel Ježíše, Athina Langoska a Renáta Podlipná v roli Máří Magdaleny, Dan Bárta jako Jidáš, Aleš Brichta coby Pilát a další.

Zvláštními hosty koncertu byli Dara Rolins, Tonya Graves a Jiří Korn & 4TET, kteří připravili skladby z muzikálu ve vlastních úpravách. Scénografická složka je dílem Šimona Cabana a režie se ujal Zdeněk Suchý.

Musikál Jesus Christ Superstar, který přebásnil Michael Prostějovský, dosáhl 1 288 repríz a v Praze ho shlédlo 850 000 diváků. Pět let po ukončení série muzikálových vystoupení Ježís znovu zabodoval u českého publika.

Pusťte si skladbu Jak ze sna procitám (Dan Bárta):

 


O uvedení muzikálu Jesus Christ Superstar se dočtete v aktuálním čísle Reportu 10/10.

Zdroj: Sony Music

zavřít