The Beatles: vychází raritní DVD

Vydáno 25.10.2010 | autor: PR

Právě vychází DVD zachycující první vystoupení The Beatles v americké televizi, které tehdy sledovalo přes 73 milionů diváků. Komplet nabídne řadu bonusů a spoustu raritního materiálu.

The Beatles: vychází raritní DVD The Beatles: vychází raritní DVD

Čas od času se v archívu objeví nový materiál o The Beatles, který stojí nejen za zveřejnění, ale i za speciální vydání. Jeden z těch zásadních, který se fanouškům dostane do ruky až téměř po padesáti letech, vychází právě v těchto dnech. Jedná se o vystoupení The Beatles v americkém televizní show Eda Sullivana, který znamenal pro již tehdy celosvětově známou kapelu začátek beatlemanie i za velkou louží. Komplet na dvou DVD totiž přináší čtyři kompletní Ed Sullivan Shows, během kterých The Beatles představili celou dvacítku svých velkých hitů. Samozřejmě nejdůležitější položkou celého kompletu je úplně první vystoupení The Beatles v americké televizi, které se uskutečnilo 9. února 1964.


Tehdy na kapelu čekaly tisíce amerických fanoušků nejen na letišti, ale lemovaly i cestu k hotelu. Samotný debut kapely pak u amerických televizních obrazovek sledovalo více než 73 miliónů, což bylo 86 % všech amerických domácností s televizním přijímačem. Tohle všechno a mnohem víc je též zachyceno na dvoudiskovém kompletu s názvem The 4 Complete Ed Sullivan Shows Starring The Beatles. Kromě čtyř kompletních televizních pořadů, během kterých hrála kapela všechny své hity naživo, se můžeme těšit i na rozsáhlé dokumenty ze zákulisí celé přípravy. Komplet přináší i další velké množství raritního materiálu, mezi kterým najdeme například i originální reklamy z tehdejší doby a rozhovory s fanoušky kapely.Materiál prošel speciálním digitálním remasterem a fanouškům je tento komplet prezentován ve zvuku 5.1 surround.

zdroj: Universal

mp
zavřít