Tata bojs zvítězili v Red Bull i-Battle

Vydáno 25.10.2010 | autor: PR

Lze do pouhých dvou hodin vtěsnat hip hop, AC/DC, Rammstein, Underworld, Blur, Basement Jaxx, Rage Against The Machine? Na akci Red Bull i-Battle se to povedlo! Kdo v hudebním klání bodoval?

Tata bojs zvítězili v Red Bull i-Battle Tata bojs zvítězili v Red Bull i-Battle

Krátce po desáté hodině večerní proběhlo 22. září v pražské Roxy v zákulisí losování, přenášené na plátno do sálu - každý tak mohl vidět, jaké číslo si z buřinky vytáhla ta která soutěžní dvojice. A pak už - ring volný! Moderátor a rozhodčí v jedné osobě zopakoval pravidla, upozornil, že smyslem akce je udělat během jediné minuty co nejlepší show na vybranou hudbu, a pozval do ringu první soutěžní dvojici. V zahajovacím kole se proti sobě postavili DJové Robot a Akvamen vs. Bastard DJs, které tvoří Jana Kománková a Ondřej Formánek.

Souboj civilní image (odborně no image) a teplákových bund s kapucí, střet hip hopu s hardrockem, divokých tanců, doplněných odhazováním spodního prádla, a nápisů Umíte řvát? Tak řvěte! nakonec skončil hlasovací remízou - obě dvojice si vyhudebnily 137 decibelů. A úplně stejnou hlasitost nahlásil hlukoměr oběma týmům dokonce i při opakovaném rozhodování. Nakonec musel verdikt vynést rozhodčí na základě svých uší a po pečlivé úvaze poslal do dalšího kola duo DJs Robot a Akvamen.Ve druhém kole na sebe narazili Ghostmother DJs a Tofu Fighters & Soya Bitches, divoká karta Red Bull i-Battle, jediná trojice tohoto večera. Zastánci zdravé výživy ve výživně pestrobarevných kostýmech sice vsadili na tvrdou zabijáckou píseň Killing In The Name Of od Rage Against The Machine, do níž se drsně pohybovali, ale Ghostmother DJs proti nim vytáhli magickou show - svůj hudební výběr doprovodili kouzelnickým vystoupením, při němž nechyběly triky s kartami a čarovným šátkem, dokonce došlo i na žonglování s hořícími fagulemi. Nechybělo sice mnoho, aby klub Roxy zachvátil požár, ale kouzlo nejspíš na diváky zafungovalo, protože tentokrát již funkční měřič diváckého křiku jasně zaznamenal 118 dBA nadšení pro Ghostmothers DJs a o dva decibely nižší aplaus pro divokou kartu.
 


Ve třetím kole uvítal ring v modrém rohu DJs Jamese Colea a Pavla Svatoně, v protilehlém červeném stanuli Vladimir a Trafik z PSH, kteří na scénu vkročili v maskách z Hvězdných válek. A bojovalo se těžkými zbraněmi, nic nebylo ponecháno náhodě. Relax od Frankie Goes To Hollywood proti Eins Zwei Polizei, prostor dokonce dostali i Rammstein - tvrdá nálož! Možná až příliš, protože publikum nakonec vykřičelo postupové vítězství pro relaxační výkon členů PSH, které ocenilo 117 dBA oproti 114 dBA pro DJs Jamese Colea a Pavla Svatoně.


Poslední battle úvodního kola si vylosovali hodní hoši z Hanspaulky alias Tata bojs a The Fakes. Zatímco Mardoša a Milan Cais vsadili na umělecky ztvárněná trička, The Fakes volili barevné kšiltovky. Jedni pochodovali v rytmu Četníků, druzí zuřivě skákali do provaziště, publikum bylo nadšeno oběma výkony, ale nakonec hlasivky přiřknuly triumf Tata bojs, kterým vykřičely 119 dBA a The Fakes 107 decibelů, což byla porážka doslova na hlavu. Postupující do semifinále tedy byli jasní, jde se dál!


První dvojicí bojující o finálovou účast byli DJs Robot a Akvamen, kterým se postavili Ghostmother, kteří vsadili na náročnou image muže v kleci, podpořenou dalšími ohňovými triky mladého kouzelníka. Proti tomu robotický striptýz, který odhalil trikot s vyrýsovaným tělem (bohužel pouze namalovaným) nemohl uspět - tohle byla cesta do pekel, jak správně naznačila píseň Highway To Hell. Přesto byl výsledek těsný - Ghostmother postoupili o jediný decibel, když si vysoutěžili verdikt 116 dBA.

Poměrně těsný byl ostatně i druhý souboj, v němž vstoupili do ringu poměřit své hudebně-zábavné síly PSH vs. Tata bojs. Dvojice Mardoša a Milan Cais ani tentokrát neponechali nic náhodě a do provaziště nakráčeli v zářících kombinézách, aby vizuálně podtrhli své divoké taneční kreace. Kdo ví, zda to byla hudba nebo image, která jim nakonec zajistila o tři decibely vyšší nadšení publika, jenž jim vyřvalo plných 118 dBA.


Finálová dvojice byla tím pádem daná - a mohla do ringu, aby zde tentokrát odehrála hned tři minutové ukázky ze skladeb, které by si podle jejich představ mohly nejlépe získat srdce, ale především hlasivky zaplněného Roxy. Duel začali Tata bojs, kteří si nestačili ani převléci své úbory, takže opět zářili v růžové a modré kombinéze. To Ghostmother vtrhli do ringu s obřím bubnem, na nějž podporovali svou hudbu, navíc opět doplněnou kouzelnickou show, tentokrát s levitujícím stolkem. Vznášel se krásně, ale nejspíš pro publikum příliš nízko, protože divácký jekot vylétl při ocenění odehraného výkonu pouze na 114 dBA, zatímco Tata bojs naměřil úctyhodných 119 decibelů. Tím pádem bylo rozhodnuto! And the winner is... TATA BOJS! Stejně jako letos v dubnu při akci Red Bull Soundclash, kde hudebně konverzovali se skupinu Monkey Business.

zdroj: Next Level

mp
zavřít