WWW zahrají před Public Enemy

Vydáno 29.10.2010 | autor: PR

Kapela WWW vystoupí v neděli 31. října v pražském klubu SaSaZu před Public Enemy. Ti přijedou do Čech zahrát ze svého slavného alba Fear of a Black Planet.

WWW zahrají před Public Enemy WWW zahrají před Public Enemy

WWW patří ke kultovním formacím naší hudební scény, na počátku devadesátých let, kdy vznikli, se stali jednou z prvních rapových kapel v České republice. Spoluvytvářeli též základy místního graffiti, breakdancové a turntablistické scény. V pozdějších letech WWW začali pracovat s živými nástroji, kapela působila jako „post-hiphopový“ big band. Pozvolna se odklonili od klasické rapové produkce až po industriální mix beatů s experimentální malbou slov.


WWW se vrátili na scénu v roce 2006 s debutovým albem Neurobeat díky nově vzniklému labelu BiggBoss. Tvorba WWW v sobě obsahuje prvky hiphopu, ale není na něj vázána, pouze využívá jeho živelnou a rytmickou energii. Vše je zmnoženo a dobroušeno kovovým hlasem zpěvačky Milesy. Koncertně WWW pracují ještě se scratchem a mixy DJ Brainy Thuga, často improvizují pomocí loopovacích zařízení a experimentují se synchronizací s lasery a videoprojekcemi.V roce 2009 vydali druhou desku s názvem Tanec sekyr. Na koncertu 31. října začnou hrát WWW ve 20 hodin, po nich přijdou na řadu Public Enemy. Vstupenky budou k dostání i na místě před koncertem.

zdroj: ArtsMarketing.CZ

mp
zavřít