United Flavour dokončují album

Vydáno 10.11.2010 | autor: PR

United Flavour natáčejí novou desku! Kapela na ní pracuje již několik měsíců, vydání je oznámeno na únor 2011. V listopadu ještě Carmen a její parta odehrají čtyři koncerty.

United Flavour dokončují album United Flavour dokončují album

United Flavour pracovali intenzivně na nových skladbách od podzimu loňského roku. Vlastní nahrávání odstartovali v červnu ve studiu House of Riddim v rakouské vesnici Karlstetten a pokračovali až do konce září v několika pražských studiích pod producentským dohledem baskytaristy Djeie. Na mix desky přiletěl z Londýna zkušený zvukař, baskytarista a producent Derek Fevrier, jenž spolupracuje řadu let se zvučnými jmény black music (Culture, Mad Professor, Dennis Brown, Twinkle Brothers a další).


Derek se pohybuje v branži víc jak třicet let, dokáže každý zvuk nakopnout na maximum a rád pracuje s analogem. Přesně člověk, kterého jsme si představovali. Ke každé písničce nám dal na výběr několik verzí mixu a přidal navrch skvělé dubové remixy. Navíc je to velice otevřený člověk a skvěle se s ním spolupracuje,“ poznamenává k Derekovu angažmá bubeník Jaro. Ze čtyř měsíců práce ve studiu vzešlo 25 tracků, ze kterých United Flavour právě vybírají kandidáty na album. „Dotáhli jsme do konce všechny písničky, které jsme měli připravené, protože by byla škoda nevyužít jejich potenciál,” dodává Jaro.Na nahrávání nových skladeb se podílela téměř dvacítka hostujících zpěváků a muzikantů z Česka, Evropy a Jamajky, mezi nimiž jsou převážně nové tváře, které kapela potkala během četných vystoupení na festivalech nebo v rámci vedlejšího projektu doprovodné skupiny Flavour Band. V letošní sezoně věnovali United Flavour veškerou energii přípravám a nahrávání nového alba a omezili proto živé vystupování. Absenci koncertů se fanouškům pokusí vynahradit ještě letos v listopadu, kdy se objeví ve čtyřech městech a premiérově představí několik čerstvých skladeb z připravovaného alba.


20. 11. Jablonec, Woko klub
24. 11. Praha, Tesla arena, T-music 4v1
25. 11. Brno, Metro Music Bar
26. 11. Bratislava, Majestic Music Club, + Mr. Cocoman and The Solid Vibes

zdroj: United Flavour

mp
zavřít