DJ Food z labelu Ninja Tune v Praze

Vydáno 22.11.2010 | autor: redakce

Oslavy 20. narozenin britského kultovního labelu Ninja Tune neminou ani Česko. V Paláci Akropolis vystoupí 15. 12. projekty DJ Food a Grasscut.

DJ Food z labelu Ninja Tune v Praze DJ Food z labelu Ninja Tune v Praze

Před 20 lety se v Evropě stala řada přelomových věcí. Rozpadl se Sovětský svaz, v jeho satelitech, mimo jiné i v tehdejším Československu, nastartovalo svobodné, často divoké podnikání, Evropané začali proudit přes padlou železnou oponu z východu na západ a opačně. A v té době se dva mladí angličtí DJs a producenti Jon More a Matt Black vrátili z turné v Japonsku, kam je pozval tamní label bullsh*t a zatoužili po vlastní firmě. Ti pánové, známí také jako Coldcut, v září roku 1990 založili vydavatelství Ninja Tune.


První z pražských narozeninových velvyslanců Ninja Tune, projekt DJ Food, proslul především výtečnými mixovanými kompilacemi Jazz Brakes series, přičemž celosvětový věhlas mu přineslo třetí vydání. V minulosti se pod hlavičkou DJ Food skrývalo několik lidí, mimo jiné i samotní Jon More a Matt Black, dnes je to pouze Strictly Kev. A právě toho uvítá pódium Paláce Akropolis. Jako protipól DJ Fooda, matadorovi "ninjů", z letadla na Ruzyni vystoupí dvojice Grasscut, což je vlastně takový narozeninový dárek, který Ninja Tune nadělili sami sobě a svým fanouškům.Jejich debutové album s tajemným názvem 1 Inch/1 Mile vyšlo letos a z playlistů BBC se zdá, že to bude žhavý kandidát na downtempovou desku roku. A to pánové Andrew Phillips a Marcus O’Dair první velké vystoupení absolvovali teprve před dvěma lety na festivalech Loop a Big Chill. Ostatně o remix už je požádali například Simon Green aka Bonobo nebo norští Jaga Jazzist.

zdroj: Barometr

mp
zavřít