MGMT: Sarkozy je miluje, co Praha?

Vydáno 25.11.2010 | autor: PR

Američtí MGMT přijedou 10. 12. představit do pražského Divadla Archa svoji aktuální desku Congratulations. Dojde samozřejmě i na známé skladby jako Kids, kterou „ukradl“ francouzský prezident Nicolas Sarkozy.

MGMT: Sarkozy je miluje, co Praha? MGMT: Sarkozy je miluje, co Praha?

MGMT tvoří dva hudebníci – Andrew VanWyngarden a Ben Goldwasser. Potkali se na výtvarné škole Wesleyan v Connecticutu a založili kapelu s názvem Management (protože takové jméno již existovalo, původní název byl změněn na MGMT). Oba pocházeli z rodin stárnoucích hippies a na svá šílená patnáctiminutová vystoupení na sebe tehdy navlékali, co se dalo. Hlavním hudebním nástrojem byl Benův laptop a jednou z jejich prvních písniček byla Kids, která se později stala velkým hitem z prvního alba.


Vydali EP Time To Pretend a doprovázeli jako předskokani Of Montreal. Po čase nahrávky MGMT zaregistrovala Maureen Kenny z Columbia Records a nabídla jim nahrávací smlouvu. Po roce se zrodilo první synth-popové album s názvem Oracular Spectacular. Tři singly z alba pocházely z počátků před jejich kariérou u Sony, skladby včetně Kids. Ta oblouznila i Nicolase Sarkozyho, který bez svolení vydavatele písničku použil na svých oficiálních webových stránkách. Nevěděl, zaplatil... finanční vyrovnání věnovali MGMT na dobročinné účely.V prosinci 2008 se Oracular Spectacular prodalo přes 1,6 miliónu kusů po celém světě. Druhé album Congratulations sahá k Sydu Barrettovi a psychedelické hravosti dalších kapel šedesátých let. Texty ztratily naivitu prvního alba – tématem je odvrácená strana současných posedlostí – hédonismu, rockové slávy atd.

zdroj: 1015.cz

mp
zavřít