Zpěvák Chokebore hostem Melissy Auf der Maur

Vydáno 02.12.2010 | autor: PR

Troy Von Balthazar, zpěvák Chokebore, vystoupí již 5. prosince v pražském Lucerna Music Baru jako support kanadské muzikantky Melissy Auf der Maur. Českému publiku se Troy představil už na koncertě japonských post-rockerů Mono.

Zpěvák Chokebore hostem Melissy Auf der Maur Zpěvák Chokebore hostem Melissy Auf der Maur

Posmutnělý snílek Troy Von Balthazar je českému publiku velmi dobře známý jak v úloze zpěváka sad-core kapely Chokebore, tak jako sólový hudebník. Ještě než jej znovu uvítáme v Praze, pojďme si připomenout, kudy se vyvíjela jeho sólová tvorba. Poté, co se Troy rozešel se skupinou Chokebore, začal svou neméně zádumčivou sólovou tvorbu vydávat na pálených discích pod pseudonymem B. Balthazar. Již tehdy nahrával všechny nástroje sám. Roku 2001 vydal své první EP Sweet Receiver, které potom následovalo Red Spider EP. Během následujících koncertních šňůr získal Troy von Balthazar na našem kontinentu vděčné publikum i smlouvu s francouzským labelem Olympic Disk. Zde později také vydal svou první dlouhohrající nahrávku The Troy Von Balthazar.


Další desku Troy natočil s pomocí kapely The Black Pine, zároveň vydal svou první knihu nazvanou 3 Girls. Poprvé do naší země Troy zavítal v dubnu minulého roku jako předskokan oblíbených post-rockerů MONO. Na návštěvníky tehdejšího vystoupení v Akropoli zapůsobil kontrast jeho křehkých písní, roztomilé kabaretní prezentace a jednoduchých bicích smyček ke zvukové bouři japonských MONO, proto jsme od té doby měli několik dalších příležitostí se s ním setkat naživo a rovněž na českém labelu Silver Rocket vyšla kolekce tří jeho starších EP nazvaná The TVB LP.V současnosti se Troy von Balthazar věnuje propagaci nového materiálu How to Live on Nothing na podzimním mini-turné s kanadskou hudebnicí Melissou auf der Maur. Oba muzikanty uslyšíte 5. prosince v Lucerna Music Baru.

zdroj: D SMACK U

mp
zavřít