R.E.M. jdou po stopách U2

Vydáno 06.12.2010 | autor: PR

R.E.M. usilovně pracují na novince Collapse Into Now. Produkci zajišťuje Jacknife Lee, jehož služeb v minulosti využili například U2, Snow Patrol, The Hives, Kasabian, The Editors, Aqualung a Bloc Party.

R.E.M. jdou po stopách U2 R.E.M. jdou po stopách U2

Collapse Into Now bude již 15. albem R.E.M. Trio Michael Stipe, Peter Buck a Mike Mills ho natáčelo s producentem Jacknifem Lee. S tím skupina spolupracovala již na předchozím albu Accelerate. Jacknife Lee jako držitel Grammy v minulosti pracoval na albech světové extratřídy, mimo jiné s U2, Snow Patrol, The Hives, Kasabian, The Editors, Aqualung nebo Bloc Party. Collapse Into Now bylo nahráváno v New Orleans ve studiu Music Shed a v Berlíně ve slavných studiích Hansa, kde se narodila řada legendárních alb, včetně Bowieho Heroes, Achtung Baby od U2 či Lust for Life Iggy Popa.


Závěrečný mix vznikl ve studiu Blackbird v Nashvillu. Níže najdete tracklisting alba, předpokládaným prvním singlem by měla být skladba It Happened Today. Datum vydání je stanoveno na jaro 2011.Tracklisting Collapse Into Now:
01. Discoverer
02. All The Best
03. Uberlin
04. Oh My Heart
05. It Happened Today
06. Every Day Is Yours To Win
07. Mine Smell Like Honey
08. Walk It Back
09. Alligator Aviator Autopilot Antimatter
10. That Someone Is You
11. Me, Marlon Brando, Marlon Brando and I
12. Blue

zdroj: Supraphon

mp
zavřít