PINK - Missundaztood

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Debut č. 1 loňského roku? Zpěvačka si na něj bez mrknutí oka přizvala i rockové matadory z Aerosmith a Bon Jovi.

NABITÁ ZÁLEŽITOST, na které se mladá zpěvačka PINK na rozdíl od svého bigbítového debutu představuje i s ukázkami moderní taneční hudby. Tohle patrně měly poslouchat dámy Basiková a Csáková, než se pustily do natáčení svých posledních alb, na nichž se pokoušejí o něco podobného. Ani omylem však nedosahují podobně plnokrevného zvuku a vnitřního napětí skladeb. Však si na to také Pink přivedla špičkové spolupracovníky. Vedle Dallase Austina (spolupracoval například s TLC a Madonnou) se na desce podepsala především Linda Perry, autorka a interpretka jedné z nejúžasnějších písní devadesátých let minulého století What´s Up. Bývalá členka skupiny 4 Non Blondes na desce hraje na kytaru, podílela se autorsky na většině písní a spolu s Pink zpívá v hymnické Lonely Girl.
Tahle Pink přes své mládí i "růžovou image" není žádná panenka Barbie v rukách hudebních producentů. Skládá, částečně produkuje, v Gone To California je schopna pěkně hořkého pohledu na životní realitu a její úvahy v My Vietnam rozhodně nejsou starosti puber»ačky před odchodem na diskotéku. Už jenom závěrečná skladba Catch-22, nezapomenutelný let kolem kruhu s Pink Airlines, dokazuje, že máme co dělat s přemýšlivou interpretkou. A při poslechu černošského feelingu skladeb jako Eventually nebo Family Portrait se ani nechce věřit, že Pink je běloška jako poleno. A umí si vybrat dobrou společnost, takže si na albu zarapovala se Scratchem (Respect) a zazpívala duet se samotným Stevem Tylerem z kapely Aerostmith.
Kdyby Pink nebyla pohledná blondýna a album nenatočila s vydatnou pomocí Lindy Perry, chtělo by se mi napsat, že tahle muzika má pořádné koule!

PINK - Missundaztood PINK - Missundaztood

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít