R. KELLY CHCE PO JAY-Z 75 MILIÓNŮ

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Hip-hop sice rád čerpá ze sociálních témat jako chudoba, nezaměstnanost a z toho plynoucí beznaděj. Ale když se hvězdy tohoto stylu začnou soudit, tak jde o desítky miliónů dolarů. Hvězda R&B R. KELLY nyní soudně vymáhá po Jay-Z 75 miliónů dolarů.

R. KELLY CHCE PO JAY-Z 75 MILIÓNŮ R. KELLY CHCE PO JAY-Z 75 MILIÓNŮ

Důvodem sporů mezi někdejšími přáteli, kteří dokonce natočili několik společných skladeb, a jejichž spolupráce byla dávána za vzor výjimečného spojení R&B a hip-hopu, je jednostranné zrušení velké amerického turné.

První problémy vznikly už při přípravě ambiciózního koncertního projektu, protože R. Kelly měl za hraní získat víc peněz s čímž se management jeho kolegy nehodlal smířit. Potíže postupně začaly gradovat a vyústily v údajné napadení Kellyho jedním z bodyguardů Jay-Z.

Poté promotéři zrušili společnou část turné a v krasojízdě měl pokračovat pouze Jay-Z. Proto teď celý spor řeší právníci a dá se předpokládat divoké soudní líčení. Jde přitom o hodně. Kelly nyní na svém bývalém partnerovi a promotérské agentuře požaduje patnáct miliónů odškodného a dalších šedesát miliónů dolarů za ušlý zisk.

zavřít