SUPERCROOO CHYSTAJÍ VELKOU SHOW V ROXY

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Čeští hip-hopoví prominenti SUPERCROO chystají na 13. listopadu velkolepou show v pražském klubu Roxy. Předskokany budou Jižní pionýři a DJs Orion a Wich.

SUPERCROOO CHYSTAJÍ VELKOU SHOW V ROXY SUPERCROOO CHYSTAJÍ VELKOU SHOW V ROXY

Supercroo vznikli už v roce 1998 jako K.O. Kru – duo raperů a producentů zároveň. Hack a Phat debutovali vinylovým singlem "Nádech / Náš cíl" v roce 2001. Tento singl se dostal do povědomí scény také skrze Wichův remix na celočeské kompilaci Lyrik Derby.

Phat v roce 2002 vydává svůj debut sólo "Frekvence P.H.A.T." na labelu Penerů Strýčka Homeboye – Terrorist?. První českou desku s nekompromisní kritikou na pseudoscénu si produkoval z části sám, částečně mu s ní vypomohly pražské ikony Wich, Enemy a Hack. Deska vyvolala rozporuplné reakce v poklidných českých vodách. Tohle album naznačilo směr tvorby obou homies. Méně samplování, více syntetických a elektronických zvuků, specifický beat a velký důraz na rap. K.O. Kru po sólo pauze vydává svůj další singl "Kéry" na mezinárodní kompilaci "From Amsterdam To Praha" labelu Indyho a Wiche – Maddrum rec.

Už jako Supercrooo se kluci objevili s novou tvorbou a postupem na kultovní kompilaci "East Side Unia Vol. 3".
Track se jmenuje "2005" a svým futuristickým soundem i flow čeří hladinu české scény. Jen potvrzuje nový a dotažený specifický zvuk – takový, jaký mají pouze a jen oni. Zvláštní lyrika s volnými asociacemi inspirovaná komixem a žánrem science fiction. "Toxic Funk" je název jejich společné debutové desky. Toxic funk je definitivní vyústění dlouho připravovaných postupů.

Nadsázka, humor, komix, surrealismus, heslovité flow. Nekompromisní přístup k textům, kontroverzní tématika která nenechá nitku suchou napříč celým spektrem hudení stoky. Chemické a toxické beaty bez jediného samplu nebo scratche. Industriální sound navozuje atmosféru toxické budoucnosti. Toxic Funk je plný originálních nápadů a inovativního přístupu.
zavřít