DANIEL LANDA - 9mm argumentů

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

"UŽ JSTE slyšeli moji novou desku? Určitě není tak blbá, jako moje působení na rallye Šumava," uzavřel svou reportáž z automobilového podniku ve Sportu 20. března DANIEL LANDA. Volant a nápravy neposlouchají, jak by měly, a tak šup k muzice, alespoň si trochu spravit chu». Zpěvák vydává studiovou novinku po delší době, navíc ji logicky načasoval s premiérou nové inscenace muzikálu Krysař. Mám za to, že časová prodleva albu nebývale pomohla.
Landa se prezentuje snad nejvyzrálejší deskou své hudební kariéry vůbec. Adekvátně krystalicky čistý zvuk, suverénní instrumentální výkony studiové party (šok hned na úvod: kytarový brejk v první skladbě evokuje Rabinovu chu»ovku v rovněž titulním kousku Owner Of A Lonely Heart z alba Yes 90125!), texty, které se rodily dlouho a podle toho jejich naprůměrné rytmické i obsahové poselství vypadá a v neposlední řadě pěvecký výkon samotného Landy. Zpívá uvolněně, ležérně a přitom frázuje precizně, ví, kdy má zdrsnit a kdy zcivilnět. Určitě tomu pomáhá i absence předramatizovávání slov a celkového patosu, který byl na minulých deskách přítomen v daleko větší míře. Poetický Obsidián je tu v nádherném kontrastu s jadrnou odrhovačkou Láska (prase), Kdyby nadchne geniální zkratkovitostí textu i elegantní quasicitací Rammstein a úvodní Quantum tarantulí je čítankovou ukázkou, jakáže píseň se musí zařadit na samý vstup "landovského" alba: drsná, melodická, s úderným textem. Ruský heroický disco-pop a vtipná slova, pod nimiž to však znatelně kypí závažností, zabalenou v ostrém sarkasmu.
Dejte vedle sebe poslední sólová alba našich pěveckých veličin a zkuste si položit otázku: "Které z nich je po hudební i textové stránce nejsilnější?" Odpovězte zpříma a co nejupřímněji.

DANIEL LANDA - 9mm argumentů DANIEL LANDA - 9mm argumentů

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít