PODÍVEJTE NA VIDEA Z RED BULL MUSIC ACADEMY

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

RED BULL MUSIC ACADEMY, která je určená nadějným producentům a DJům z celého světa a se dodnes jí zúčastnilo 23 Čechů a Slováků, letos proběhla v Římě. RBMA opět nabídla zážitky, které mohou inspirovat všechny hudební fajnšmekry.

PODÍVEJTE NA VIDEA Z RED BULL MUSIC ACADEMY PODÍVEJTE NA VIDEA Z RED BULL MUSIC ACADEMY

Podívejte se na videa z Red Bull Music Academy!Přestože RBMA na vlastní oči zažijí jen vybraní DJs a producenti, díky videím na webové stránce www.redbullmusicacademy.com si můžete její nejllepší chvilky vychutnat i vy. Stačí si pustit videozáznam z některých letošních (anebo i loňských přednásek).
Jak tedy probíhá letošní Red Bull Music Academy v Římě?


RBMA INTRO – Kdo je kdo.. I.
Vybraní mladí DJs a producenti se po roce opět sešli na RBMA, tentokrát v upraveném squattu ve staré židovské čtvrti italského Říma. A jako obvykle se první představování kromě klasických otázek typu jak se jmenuješ a odkud jsi neobešlo bez obskurních dotazů typu: Na jakém nejzajímavějším místě jsi v životě zvracel, to aby atmosféra nebyla tak formální.
Zajímá vás, kdo se spolu s Katchou a Teapotem účastnil I. části letošní RBMA?
VIDEO 56k: Úvodní představení studentů a teamu RBMA 2004
VIDEO ISDN: Úvodní představení studentů a teamu RBMA 2004
VIDEO DSL: Úvodní představení studentů a teamu RBMA 2004

LEROY BURGESS – „Groove je v každém z vás“
Na vystoupení Leroy Burgesse budou všichni dlouho vzpomínat. Newyorský soulový zpěvák, známý z projektu Black Ivory, strýc borců z Kool & the Gang, tvrdí, že „Groove je v každém z vás!“ a na RBMA svým zpěvem ukázal, jak to ve skutečnosti vypadá.
VIDEO 56k: LEROY BURGESS
VIDEO ISDN: LEROY BURGESS
VIDEO DSL: LEROY BURGESS


PHILLIPE ZDAR – Francouz, co miluje chyby
La Funk Mob, Motorbass, Cassius - to jsou hlavní projekty, po nimiž je podepsán Francouz Philippe Zdar. Na RBMA vyprávěl, jak se vypracoval z „přinestašky“ až na jednoho z nejžádanějších pařížských producentů a v reálu předvedl, jak pod jeho rukama vzniká remix.
VIDEO: PHILLIPE ZDAR 56 kbit/s
VIDEO DSL: PHILLIPE ZDAR

PLASTICMAN – Jak zní dnešní Londýn…
Ano, tohle je Plasticman s písmenem C. Angličan Chris Reed by mohl ve svých 22 letech být jedním z mladších studentů na RBMA, ale v době, kdy na scéně vydávají tracky čtrnáctiletí producenti, má on rozhodně co říct i v roli lektora. Vydává na labelech Rephlex a vlastním Terror Rhythm a na Akademii kromě jiného zahrál i svůj nový remix pro Alter Ego.
VIDEO 56k: PLASTICMAN
VIDEO ISDN: PLASTICMAN


SA RA – Kreativní superskupina v hiphopovém rytmu
Další z podivuhodných příběhů začíná studiem jazzu, pokračuje u spolupráce s Ice T, Pharoah Monche a Jam Master Jaye v současnosti prozatím končí v LA, kde se po letech strávenách na produkci pro slavné hip hopery trojka Sa Ra snaží poprvé prorazit s vlastní tvorbou. O téhle partě ještě uslyšíme!
VIDEO 56k: SA-RA CREATIVE PARTNERS 1
VIDEO ISDN: SA-RA CREATIVE PARTNERS 1
VIDEO DSL: SA-RA CREATIVE PARTNERS 1
VIDEO 56k: SA-RA CREATIVE PARTNERS 2
VIDEO ISDN: SA-RA CREATIVE PARTNERS 2

CLAUDIO SIMONETTI – pionýr italo disca
Starší týpek v tričku Hard Rock Café a kožených kalhotách je jedním z žijících králů italo disca (znáte jeho Capricorn – I Need Love?) a v současné době i skladatel soundtracků k hororovým filmům. Chcete vědět, jak vznikaly skladby v době, kdy nebyl sampler a všechny smyčky se musely nahrávat?
VIDEO 56k: ITALO DISCO KRÁL CLAUDIO SIMONETTI
VIDEO ISDN: ITALO DISCO KRÁL CLAUDIO SIMONETTI
VIDEO DSL: ITALO DISCO KRÁL CLAUDIO SIMONETTI

MICHAEL MAYER – Kompaktní technař
Šéf německého techno labelu Kompakt, kterému aktuálně vychází nové album, mimo jiné prozrazuje svoje 3 hlavní zásady, jak založit a udržet úspěšné hudební vydavateství..
VIDEO: MICHAEL MAYER (KOMPAKT LABEL) 56 kbit/s
VIDEO DSL: MICHAEL MAYER (KOMPAKT LABEL)

TY – naděje britského hip hopu
Poprvé uviděl breakdance ve zprávách v dětské televizi a už se to s ním vezlo. Začal sám psát texty i muziku a dneska vypráví svůj příběh na RBMA. A co říkal na podobném setkání MCs v africké Tanzánii? Kouknětě se sami…
VIDEO 56k: TY
VIDEO ISDN: TY
VIDEO DSL: TY

DIGITAL – d’n’b made in UK
Ještě před tím, než vystoupil na akademii mistr londýnského drum’n’bass schovaný pod nickem Digital, rozmasakroval předchozí noc spolu s Katchou a Selim z Turecka soundsystém na večerním povedeném mejdanu. Po hudební produkci přišel čas na Digitalovu hudební story ve slovech…
VIDEO 56k: DIGITAL Pt.1

VIDEO ISDN: DIGITAL Pt.1
VIDEO DSL: DIGITAL Pt.1
VIDEO 56k: DIGITAL Pt.2
VIDEO ISDN: DIGITAL Pt.2
VIDEO DSL: DIGITAL Pt.2

MO – chcete poradit, jak nejlíp vydat vinyl?
Berlínská Mo mluvila o svém labelu Electro Music Department, ale hlavně o svojí práci v produkční firmě Handle With Care, která se stará o produkci a výrobu vinylových desek a dobrou zkušenost s ní už má víc jak 600 nezávislých labelů. Tahle paní má rozhodně zkušeností na rozdávání…

VIDEO 56k: MO PT.1
VIDEO ISDN: MO PT.1
VIDEO DSL: MO PT.1


BOB POWER – moje studio je hip hopová elektrárna!
Americký studiový guru a superproducent Bob Power, podepsaný pod tracky jako Low End Theory anebo Brown Sugar a pravá studiová ruka Wu-Tang Clan, zalovil ve své čtyřicetileté studiové paměti a hodina vyprávění byla vážně krátká…
VIDEO 56k: BOB POWER PT.1
VIDEO ISDN: BOB POWER PT.1
VIDEO DSL: BOB POWER PT.1


TIGA – napřed coververze, teď hip house a acid house!
Kanadský Tiga, kterého si možná pamatujete díky klipu s rapujícím panem Spejblem, se po několika coververzích vrhnul na vlastní skladby a jeho nová deska je na spadnutí – čím nás Tiga překvapí?
VIDEO 56k: TIGA PT.1
VIDEO ISDN: TIGA PT.1
VIDEO DSL: TIGA PT.1


DAVE MATTHEWS – kapitán funku od pana Browna
VIDEO 56k: DAVID MATTHEWS PT.1
VIDEO ISDN: DAVID MATTHEWS PT.11
VIDEO DSL: DAVID MATTHEWS PT.1

VÍCE INFO NA WWW.REDBULLMUSICACADEMY.COM
zavřít