NATACHA ATLAS SE VRACÍ DO PRAHY

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Slavná diva world music NATACHA ATLAS se se svými kolegy Abdelem Ali Slimanim a DJem Ucefem objeví příští čtvrtek v pražském klubu Roxy.

NATACHA ATLAS SE VRACÍ DO PRAHY NATACHA ATLAS SE VRACÍ DO PRAHY

Stejně jako Khaled, Rachid Taha a Faudel vytvořili silné francouzké trio 1,2,3 soleil, spojili nyní své síly tři excelentní hudebníci s arabskými kořeny: jmenovitě ABDEL ALI SLIMANI, NATACHA ATLAS A DJ UCEF.

Britsko-arabská hudební fúze se svými obrovskými zkušenostmi a diversitou stylů (dub, elektronika až drum‘n‘bass namíchané s rai, klasickou arabskou hudbou i třeba Moroccan Ganwa) přináší to nejlepší z world music kosmopolitního Londýna. Ve čtvrtek 25. listopadu se tak můžeme těšit na zásadní a univerzální postavu současného ethnopopu NATACHU ATLAS, její nezaměnitelný hlas se svůdnou směsí exotiky, koketérie, tribální rytmiky, tajemných hlasů, zvuků, prostoru i tichého vyznání. A stejně tak se můžeme těšit i na z Alžíru pocházejícího a Londýňana ABDEL ALI SLIMANIho, který je nejen talentovaným a respektovaným hudebníkem, kombinujícím tradiční hudbu s moderními vlivy, ale i známým zpěvákem tradičního arabského zpěvu rai. Vedle Natachy Atlas už, ať na svém vlastním materiálu či cizím, spolupracoval kupříkladu se Sinead O’Connor, Invaders of The Heart či Clotairem K.

Už ve čtvrtek 25.listopadu tedy klub Roxy svou přítomností poctí toto trio v rámci svého evropské turné, s nímž již navštívili kupříkladu Francii, Itálii či Španělsko. Na pódiu je doplňují další hudebníci.
zavřít