OSCAR V PŘÍMÉM PŘENOSU

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Svátek všech filmových fanoušků je za dveřmi. Slavnostní večer 77. ročníku udílení cen Americké akademie filmových umění a věd proběhne 28. února v časných ranních hodinách a vy ho můžete sledovat v přímém přenosu na HBO.

OSCAR V PŘÍMÉM PŘENOSU OSCAR V PŘÍMÉM PŘENOSU

Jak už bývá několik let pravidlem, bude i tento ročník vysílat v přímém přenosu filmový kanál HBO, který je dostupný prostřednictvím kabelové televize UPC či satelitní televize UPC Direct. Sedmasedmdesátým ročníkem nejprestižnější filmové soutěže na světě nebude provázet nikdo z osvědčené trojice Billy Crystal, Whoopi Goldberg a Steve Martin, která střídavě bavila diváky v posledních několika letech. Vybrán totiž byl komik Chris Rock a lze očekávat, že se večer ponese v trochu drsnějším stylu humoru.

Předávání sošky Oskara, symbolizující Academy Awards, se koná již od roku 1929 a každoročně ocení ty nejlepší filmy, jejich tvůrce i herce. Soška znázorňující rytíře je od roku 1939 nazývána Oscarem a je zhotovena z mědi, cínu a pozlacena 24karátovým zlatem, měří třicet pět centimetrů a váží skoro čtyři kilogramy.

Tento rok Česká filmová a televizní akademie vyslala do boje nejnovější film Jana Hřebejka Horem pádem. Zda se právě on stane českým „želízkem v ohni“ v kategorií Nejlepší zahraniční snímek, bude jasné až 25. ledna, kdy budou vyhlášeny nominace.
zavřít