JANA KIRSCHNER - Pelikán

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

V TĚŽKÉ pozici byla slovenská zpěvačka a kytaristka JANA KIRSCHNER po zaslouženém úspěchu svého debutového alba V cudzom meste. Čím déle se čekalo na její novou desku, tím více se zvětšovaly obavy, zda nešlo jenom o náhodný úspěch a umělecký potenciál téhle krásky není vyčerpaný.
Kdo si počká, ten se dočká. Jana Kirschner je tady s novou deskou, na níž většinou sází na to, co u posluchačů zabralo na té předchozí. Přesto se nejedná o její kopii, už jenom proto, že po spolupráci s Ivanem Táslerem se Kirschner tentokrát opřela o výraznou osobnost Andreje Šebana. K novým skladbám, pod kterými jsou vedle Šebana a Kirschner podepsáni také Martin Wittgruber a Martin Gašpar, možná budou posluchači hledat cestu déle, než v případě přímočařejšího debutu, to však neznamená, že nejsou ve většině případů potenciálními hity. Tím by mohl například být vydařený duet s Robertem Kodymem Myslím na tebe.
Místy se nabízí srovnávání - So životom v ohrození dá vzpomenout na Suzanne Vega, v Keď zatvorím oči pod zdánlivě klidným povrchem cítíme emoce typické pro Sade a takové Umieram by se neztratilo v repertoáru Zuzany Navarové. Tím však nechci snižovat dílko Jany Kirschner, která opět část své tvorby předkládá v angličtině a v jejích slovenských textech znovu nacházíme takřka intimní mileneckou zpověď a ženskou odevzdanost citům (November) i nahořklý pocit z probuzení do reality ("Rastiem ako z vody, telo sa mi mení, začínam sa podoba», na všetky tie ženy..."- Básnička).
Škoda, že oproti debutu na Pelikánovi chybí vyloženě odlehčená záležitost typu Žienka domáca. Jana Kirschner pak vypadá, že se bere moc vážně a působí trochu nedotknutelně a odtažitě, což podtrhuje fotka na obalu, na níž emocemi nabitá mladá dáma vypadá jako vosková figurína.

JANA KIRSCHNER - Pelikán JANA KIRSCHNER - Pelikán

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít