Psychedelický rock od Black Mountain se rozezní v Lucerna Music Baru

Vydáno 16.01.2011 | autor: PR

Před čtyřmi lety kanadští Black Mountain vystoupili poprvé v Praze. Našli si své fanoušky a od té doby se do České republiky vracejí. V pátek 8. dubna odehrají další dávku své rockové psychedelie v Lucerna Music Baru. Koncert začne netradičně už v 19 hodin.

Psychedelický rock od Black Mountain se rozezní v Lucerna Music Baru Psychedelický rock od Black Mountain se rozezní v Lucerna Music Baru


bmwildexclusive5_resizeV roce 2007 pořadatelé ani netušili, co za bombu to do Prahy vlastně vezou. Z první eponymní desky Black Mountain jim prostě přišli „jen" zajímaví. Naživo na strahovské Sedmičce však byli učiněným zjevením a o rok později na festivalu Rock For People (ale také třeba v Glastonbury, v Roskilde či na ATP a Primaveře) s albem In The Future už zcela dle očekávání jasně zazářili a po třech letech a s fantastickou třetí albovou kolekcí Wildreness Heart se k nám tahle kanadská psychdelic-rocková skupina konečně vrací: v pátek 8. dubna vystoupí Black Mountain v pražském Lucerna Music Baru.


Black Mountain působí na dnes již proslulé vancouverské scéně od roku 2004. Své nahrávky vydávají od začátku téměř výhradně na „fajnšmekrovském" americkém labelu JagJaguwar, během let se stali jedním z nejdůležitějších jmen jeho katalogu. Velkou pozornost k Black Mountain ovšem přilákal už jejich eponymní albový debut z roku 2006, následující kolekce In The Future (2008) kapelu katapultovala z okresního přeboru přímo do první ligy a Black Mountain ohlásili útok na poháry. Právě tehdy, v pozici vlastně čerstvě nastartovaného objevu, který se na mezinárodní scéně teprve sotva rozkoukává, se představili také u nás na Rock for People. Ve stejném roce však také již i na Glastonbury nebo v Roskilde. Dnes se k nám Black Mountain vracejí coby jasné hvězdy, jež „áčkovým" světovým festivalům běžně vévodí. Například letos, pár dní po pražském koncertě budou uzavírat už teď vyprodaný festival Roadburn v Holandsku. Jejich třetí album Wilderness Heart bylo na obou stranách Atlantiku jvelmi očekávané. Black Mountain mají styl postavený na základech pravověrného tvrdého progrocku a psychedelie. Hlavní síla Black Mountain však tkví především v živých vystoupeních. Právě na pódiu jejich síla, energie a vášeň kulminují.

Vstupenky v hodnotě 350,- Kč jsou v prodeji na pokladně Lucerna Music Baru a v obvyklých předprodejních sítích. V den koncertu bude lístek stát 450,- Kč.

zdroj: D Smack U Promotion, dm 

zavřít