The Chancers natočili „věk drzosti“, album vznikalo i ve Skotsku

Vydáno 23.01.2011 | autor: PR

Pražští The Chancers se v březnu připomenou s novou deskou. Album nazvané The Age of Rudeness vyjde po čtyřech letech, které kapela strávila na tuzemských i světových klubových pódiích a festivalech. Křtít se bude 10. března v pražském Paláci Akropolis.

The Chancers natočili „věk drzosti“, album vznikalo i ve Skotsku The Chancers natočili „věk drzosti“, album vznikalo i ve Skotsku


chancers-14The Chancers, foto Lukáš Havlena

"K nahrávání jsme tentokrát přistoupili úplně jinak," vysvětlují The Chancers. Písničky na desku totiž kapela nahrávala průběžně poslední dva roky, v různých studiích a s různými lidmi. "Chtěli jsme získat víc pohledů na muziku, kterou děláme. Proto jsme několik písniček natočili třeba během našeho loňského turné po Skotsku anebo jsme naopak pro produkci oslovili Ecsona Waldese, který je spojený spíš s elektronickou scénou," popisuje chystanou nahrávku saxofonista Honza Vedral.

Na pestrosti zvuku desky The Age of Rudeness, kterou kapela v těchto dnech finišuje, se podílela řada hostů. Produkce jedné z písniček se třeba ujal známý britský reggae hudebník Ed Rome, který i v tuzemsku několikrát hrál se svou kapelou The Big.

Věk drzosti, jak by se dal přeložit název desky, už předznamenal videoklip k písničce Rudeboy Back in Jail, který natočil Risto Sokolovski. Skladba se objevila i na vinylové kompilaci Kings of Prague, jejíž náklad je už rozebrán. The Chancers také nedávno zabodovali na mezinárodní kompilaci k třicetiletému výročí existence legendární britské kapely Madness.

Hostem křtu v Paláci Akropolis bude žhavé jméno tuzemské podzemní rokenrolové scény, kapela Unholy Preachers, nový projekt hudebníků z Phantoms on Fire. Po koncertě budou The Chancers na Malé scéně pokračovat v oslavách novinky společně se soundsystémem Rude Audio, ve kterém hrají přímo členové kapely. Jako předzvěst nové desky jsou pro fanoušky na stránkách www.chancers.cz zdarma ke stažení první dvě, dnes už vyprodaná alba The Chancers.

 

zdroj: D Smack U, mp

 

zavřít