Balkánská invaze v Praze, vedou ji Boban i Marko Marković Orkestar

Vydáno 26.01.2011 | autor: redakce

Mahala Rai Banda, Besh o´droM, Di Grine Kuzine, Boban i Marko Marković Orkestar a Shantel & Bucovina Club Orkestar – to jsou jména kapel, které se jako hosté představí v roce 2011 v rámci nové série balkánských tanečních party Balkan Beats Party v pražském KC Vltavská.

Balkánská invaze v Praze, vedou ji Boban i Marko Marković Orkestar Balkánská invaze v Praze, vedou ji Boban i Marko Marković Orkestarmahala rai banda_topMahala Rai Banda: tak trochu jiná dechovkaJejich hostitelem se stane berlínský DJ Robert Soko, jehož divoké večery s živými hosty slaví úspěch nejen v Německu, ale i v Paříži, Budapešti, Aténách či Londýně.

Série začne 13. května s rumunskou dechovkou Mahala Rai Banda a bude pokračovat 23. června s maďarskými pankáči Besh o´droM jako součást Prague City Festivalu, 23. září s berlínskými Di Grine Kuzine, 27. října nejlepší srbskou dechovkou Boban i Marko Marković Orkestarem a zakončí jej 8. prosince hostování německého hudebníka Shantela a jeho Bucovina Club Orkestaru.

Před a zejména po koncertu každé kapely zahraje mix toho nejlepšího z balkánské hudby DJ Robert Soko. Vstupenky na všechny večery jsou již nyní v prodeji v síti Ticketpro.


Mahala Rai Banda – 13. května, KC Vltavská

Divoká dechovka z rumunských ghett a předměstí, která míchá tradiční muziku s orient popem, katalánskou rumbou, reggae, manele i roma popem. Spojuje houslisty a cimbalisty z vesnice Clejani, proslavené po celém světě skupinou Taraf de Haidouks, a dechaře ze Zece Prajini, odkud pocházejí Fanfare Ciocarlia.

Besh o´droM – 23. června, KC Vltavská
Maďarští balkánští pankáči, kteří rozpohybují každého. Čerpají z romské, transylvánské, židovské, arabské, bulharské, rumunské i řecké hudby, míchají živé nástroje – cimbál, orientální bubny, saxofony, kytary - i elektroniku. Jejich jméno znamená v jednom z romských dialektů "jet po cestě".

Di Grine Kuzine – 23. září, KC Vltavská
Hudba z divokého srdce Evropy, z Berlína, která spojuje balkánskou dechovku s klezmerem. Ale občas zaslechnete i Manu Chaa, latino groove, ska či surf rock. Hlavní je však pro ně zábava – jejich i diváků.

Boban i Marko Marković Orkestar – 27. října, KC Vltavská
Nejuznávanější srbská dechovka s nejlepším trumpetistou, kterého Srbsko mělo v posledních dvaceti letech. Právě Boban Marković Orkestar hrál na soundtracku filmů režiséra Emira Kusturici Arizona Dream a Underground.

Shantel & Bucovina Club Orkestar – 8. prosince, KC Vltavská
Koncertní verze divokého mixu elektroniky a balkánské hudby, kterým se Shantel proslavil na svých tanečních party. Shantel, držitel prestižní ceny BBC Radio 3 Awards for World Music, proslul především jako jeden z prvních DJ, který zremixoval písně rumunských, srbských či makedonských kapel. Jeho repertoár navíc tvoří vlastní melodické skladby jako vystřižené z globální evropské tančírny.


zdroj: ArtsMarketing.cz, mp


markovic_top

 

zavřít