Reportáž z 3D koncertu The Australian Pink Floyd Show

Vydáno 02.02.2011 | autor: redakce

Známé hity ale i starší kousky z psychedelického období zahráli v pražské Tesla aréně australští zvěstovatelé rockové klasiky z dílny Pink Floyd.

Reportáž z 3D koncertu The Australian Pink Floyd Show Reportáž z 3D koncertu The Australian Pink Floyd Show

pink floyd 3d_vyrez"Australští Pink Floyd" měli ovace vestoje AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW
PINK FLOYD'S GREATEST HITS WORLD TOUR 2011
Tesla Aréna, Praha 1. 2.

Floydi jako z učebnice, 3D vyšlo naprázdno.

Show charakterizoval dokonalý kvadrofonní zvuk proudící z reprobeden rozmístěných na několika místech haly a precizní interpretace písní slavné kapely. Češi i Moravané mají tento revival již dobře zažitý, jezdí do Česka už léta a den před pražským vystoupením si Aussie Floyd, jak se sami nazývají, vychutnali ovace vestoje v Ostravě. Proto návštěvníci koncertu již dopředu věděli, do čeho jdou a spokojeni museli být všichni.

Co bylo tentokrát navíc, byl pokus o 3D efekty v druhé části koncertu a nový zpěvák "gilmourovským sametem" Alex McNamara, který dříve účinkoval například v queenovském muzikálu We Will Rock You v Londýně a zpíval také s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem. McNamara odzpíval výše položené pasáže frontmana Floydů s velkým přehledem a je pro kapelu přínosem.

Lidé byli také zvědaví na mocně propagované 3D efekty, ty však jako jediné v celém večeru vyšly naprázdno. Ačkoli si celá asi ze tří čtvrtin zaplněná hala nasadila patřičné brýle, které se rozdávaly u vchodu, jediný povedenější tři dé byl efekt malého létajícího prasete, které se dvě minuty mihotalo jakoby před pódiem. Většina návštěvníků po pár písních již brýle raději odložila, protože byly vlastně k ničemu. Ale pokud by se tato myšlenka do budoucna lépe rozpracovala, mohlo by se jednat o přelom v pódiových efektech živých koncertů.

Během téměř tříhodinového koncertu promrzlá hala slyšela písně jako Shine On You Crazy Diamond s vynikajícím saxofonovým partem Mika Kidsona, který se Dicku Perrymu s klidem vyrovná. Hned v úvodu zazněla například také koncertně málo hraná Welcome To The Machine nebo "nová" Coming Back To Life. Skvělá byla Dogs, kdy psi štěkali díky efektům ze zadní strany haly, nebo Careful With That Axe, Eugene s krásným, leč naprogramovaným řevem. Pak již zněly pecky jako Time, Money (opět se skvělým Kidsonem), The Great Gig In The Sky v podání Biancy Glynnové nebo Wish You Were Here, Another Brick In The Wall či Comfortably Numb.

Show skončila zcela dle floydovských šablon bombastickou Run Like Hell s tryskajícími gejzíry světel a laserů. Stojící tisíce fandů se kapele odvděčily mohutným potleskem jako za starých časů, kdy ještě Rick Wright seděl za klávesami. Jestli se tam shora díval, myslím, že se dobře bavil.

6/7

Vladimír Michna

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít