The White Stripes oficiálně oznámili: Končíme!

Vydáno 02.02.2011 | autor: redakce

Duo The White Stripes vydalo v prohlášení na svých webových stránkách, že nemá v plánu další koncerty nebo nahrávání nových skladeb.

The White Stripes oficiálně oznámili: Končíme! The White Stripes oficiálně oznámili: Končíme!

white stripes_topThe White Stripes: 1997-2011"Důvodem nejsou umělecké neshody nebo nedostatek chuti pokračovat," píší The White Stripes. Zároveň vyvrátili fámy, že by za koncem kapely stála nemoc jednoho ze členů. "Meg a Jack se cítí v pořádku a těší se dobrému zdraví."

V roce 2007 totiž duo zrušilo světové turné. Důvodem byly akutní stavy úzkosti bubenice Meg. Od té doby The White Stripes nekoncertovali.

Za rozpadem prý stojí "nesčetné množství důvodů". O tom, že je konec kapely zřejmě definitivní, svědčí i vzkaz fanouškům. "The White Stripes už dál nepatří Meg a Jackovi. The White Stripes teď patří vám a můžete si s nimi dělat, cokoliv chcete. Krása umění je v tom, že může být věčné, pokud lidé chtějí."

Kapela má v šuplíku samozřejmě spoustu raritního materiálu i nevydaných skladeb. O ty fanoušci rovněž nebudou ochuzeni. Vyjdou na labelu Jacka Whitea Third Man Rec.

The White Stripes se dali dohromady v roce 1997 a nahráli šest alb. To poslední s názvem Icky Thump vydali v roce 2007.mp


white stripes_top
zavřít