Brněnský JazzFest slaví deset let a láká na hudební vizionáře z celého světa

Vydáno 05.02.2011 | autor: PR

Desátý ročník Jazzfestbrno představí během jednoho týdne jazz v mnoha jeho formách a podobách a od 13. do 21. dubna přiveze do moravské metropole mistry improvizace a hudební vizionáře z Evropy i zámoří.   

Brněnský JazzFest slaví deset let a láká na hudební vizionáře z celého světa Brněnský JazzFest slaví deset let a láká na hudební vizionáře z celého světa

mike stern1Mike SternHlavní festivalové hvězdy - jak už je na brněnském festivalu zvykem - reprezentují kolébku jazzu, USA. Ve středu 13. dubna v Semilassu vystoupí s vlastním projektem jazzový matador s českými předky, basista Michael Formanek. Ve Formankově kapele hraje jeden ze zásadních improvizujících klavíristů dneška - Craig Taborn, podle slov dramaturga kreativní element a bezedná nádoba inspirací. Kvarteto doplní bubeník Gerald Cleaver, zdejším fanouškům známý především ze spolupráce s basistou Miroslavem Vitoušem, a saxofonista Tim Berne.

O pokračování série ruského linie jazzu se v rámci projektu Ruská kultura v ČR postará ruský saxofonista Dmitrij Baevsky v doprovodu americké legendy bebopové kytary Joe Cohna.

Následně uvolní 14. dubna jeviště Městského divadla Brno afroamerické zpěvačce Carle Cook, jež se chlubí úžasnou barvou hlasu a neméně zajímavou kapelou v čele s basistou Lonnie Plaxicem. Další koncert posluchače čeká 17. dubna v sále kulturního centra Semilasso.

Milovníci groove se mohou těšit na trio kytaristy Willa Bernarda, zastánci fusion pak na Mike Stern Band s guru fusion bicích Davem Wecklem a saxofonistou Bobem Malachem. Přehlídku amerických hvězd doplňují trio vynikajícího bubeníka Dana Weisse a kapelu ve Spojených státech naturalizovaného Portorikánce Davida Sáncheze, stěžejního saxofonisty současnosti a držitele ceny Grammy.

zdroj: www.s-m-art.com, mp

zavřít