Iron Maiden přijedou koncem jara do Čech, zahrají na festivalu Sonisphere

Vydáno 08.02.2011 | autor: redakce

Britská heavymetalová úderka Iron Maiden se vrací po třech letech do Čech, v Milovicích zahraje 11. června na festivalu Sonisphere.

Iron Maiden přijedou koncem jara do Čech, zahrají na festivalu Sonisphere Iron Maiden přijedou koncem jara do Čech, zahrají na festivalu Sonisphere

ironsIron Maiden: hlavní hvězdy SonisphereOrganizátoři potvrdili jméno hlavní hvězdy právě dnes. "S radostí oznamujeme, že druhý ročník festivalu Sonisphere se odehraje 11. června opět na letišti v Milovicích – cca 30 km od Prahy. Hlavní hvězdou největší hudební události roku 2011 je heavymetalová legenda – Iron Maiden," píší pořadatelé na webových stránkách festivalu.

Londýnská parta tak doplní Korn, Cavalera Conspiracy a Mastodon.

Na minulém ročníku Sonisphere, který navštívilo 35 000 lidí, zahrály kapely jako Metallica, Slayer a Anthrax.

V České republice Iron Maiden vyprodali v roce 2008 stadion na pražské Slavii.

Iron Maiden pokračují v turné od února, kdy nasednou do svého speciálně upraveného Boeingu 757 nazvaného Ed Force One, který bude po následujících 66 dní přemisťovat kapelu, všechny, kdo pro Iron Maiden pracují, a celou desetitunovou stage tisíce kilometrů po celém světě.

Ed Force One pak řídí sám zpěvák Brucem Diskinsonem, který je kvalifikovaným leteckým pilotem. V Evropě je součástí turné vystoupení na Sonisphere festivalu a další koncerty na stadionech, festivalech a v arénách. Na začátku srpna pak vyvrcholí šňůra Iron Maiden v Londýně.mp
zavřít