The Chancers si přivezli ze Skotska zamilovaného chuligána

Vydáno 11.02.2011 | autor: PR

The Chancers vypouští první ochutnávku z desky Age of Rudeness v podobě skladby Hooligan in Love. Natáčeli ji loni o velikonocích ve studiích La Chunky Towers v Glasgow s Ronanem Breslinem za mixážním pultem.

The Chancers si přivezli ze Skotska zamilovaného chuligána The Chancers si přivezli ze Skotska zamilovaného chuligána

chancers_1The Chancers"Je to jedna z nejklidnějších písniček nové desky. S Ronanem jsme se snažili o starý, hodně živý a syrovější zvuk, který vystihne naši kapelu. Natáčení bylo docela intenzivní zážitek. Vážně jsme třeba netušili, že nás budou zachraňovat Belle and Sebastian, kteří nám ze svého vedlejšího studia půjčovali stojany na klávesy," vzpomínají The Chancers na nahrávání.

Hooligan in Love navazuje na předchozí tvorbu kapely, ale deska bude ve výsledku znít mnohem rozmanitěji. "Natáčíme s různými producenty a zkoušíme nové přístupy, určitě nechceme ustrnout jenom v minulosti. Staré věci máme rádi, ale uvědomujeme si, jaký se píše rok," říká kapela o nahrávce, kterou právě dokončuje.

Jak dopadne, se fanoušci přesvědčí 10. března v pražském Paláci Akropolis, kde se koná křest. Na něm bude divočina a veselo. Pro prvních 300 návštěvníků je totiž přichystaný welcome drink zdarma v podobě panáka Jägermeistera. Křest nové desky přitom proběhne v rámci nové kampaně Paláce Akropolis pod heslem Say No To Racism!

Skladbu Hooligan in Love si můžete poslechnout na www.bandzone.cz/thechancers.

Album nazvané The Age of Rudeness vyjde po čtyřech letech v březnu u Championship Records. Věk drzosti, jak by se dal přeložit název desky, už předznamenal videoklip k písničce Rudeboy Back in Jail, který natočil Risto Sokolovski. Skladba se objevila i na vinylové kompilaci Kings of Prague, jejíž náklad je už rozebrán.


zdroj: championship, mp

zavřít