BoySetsFire: problémy zapomenuty, kapela se dává dohromady a míří do Prahy

Vydáno 11.02.2011 | autor: PR

Američtí rockeři BoySetsFirese po třech letech od ohlášení svého rozpadu vrací na koncertní pódia a 16. června se v rámci comebackového turné zastaví i v Praze.

BoySetsFire: problémy zapomenuty, kapela se dává dohromady a míří do Prahy BoySetsFire: problémy zapomenuty, kapela se dává dohromady a míří do Prahy

boysetsfireFoto: Olle Carlsson, archiv BoySetsFire"Nikdy jsme nebyli normální kapela. Nikdy jsme nedělali správné věci, nikdy jsme nevypadali cool, kašlali jsme na trendy. Byly jen dvě věci, na kterých nám záleželo – na přátelství mezi námi pěti a lidmi, které naše hudba oslovovala. Byli jsme spolu více než deset let, když jsme si uvědomili, že dál chceme se svými životy nakládat každý jinak. Důsledek svého tehdejšího rozhodnutí jsme ale podcenili. Netušili jsme, jak moc nám to všechno (komunita, intenzita a čistý průchod emocí) bude chybět," zdůvodnil loňský comeback za celou skupinu kytarista Josh Latshaw.

BoySetsFire vznikli v roce 1994 v Delaware, který je prý "proslulý spíš gay plážemi než čímkoliv jiným", vtipkuje na svých stránkách kapela. K prvnímu kontraktu s nahrávací společností a prvnímu albu ale k jejich údivu vedla poměrně strastiplná cesta. "Byli jsme hrozně naivní. Natočili jsme čtyřskladbové demo, rozeslali ho na naše oblíbená vydavatelství a pak už jsme jen čekali na příliv nadšených ohlasů a nabídek smluv, které nám zaplaví schránky," smějí se dnes svým tehdejším iluzím BoySetsFire. Nestalo se. Respektive ne hned.

První seriózní nabídka na vydání alba přišla v roce 1997 od vydavatelství Initial Records, u kterého ještě v témže roce BoySetsFire realizovali svůj debut The Day The Sun Went Out. Jejich druhá nahrávka z roku 2000 After The Eulogy, se kterou se vydali na turné se Snapcase a Vans Warped Tour, však již vyšla pod záštitou Victory Records a o rok později byla reedována u Wind-Up Records. Ani u tohoto labelu však nezůstali dlouho. Vydali pod ním ještě následující album Tomorrow Come Today (2003) se skladbou High Wire Escape Artist, která se objevila na soundtracku k filmu Daredevil.

Pod křídly švédského labelu Burning Hearts vydali BoySetsFire v roce 2006 desku The Misery Index: Notes From Plague Years, po které ohlásili konec své činnosti. Rozjeli se na rozlučkové turné a záznamem z něj, vydaným na DVD Farewell Show, řekli všem svým fanouškům sbohem.

Ale dost vzpomínání. BoySetsFire jsou zpět a že to s návratem myslí opravdu vážně potvrzuje i přehled jejich nadcházejících koncertů, který vedle vystoupení 16. června v Paláci Akropolis, anoncuje také např. prestižní rakouský festival Nova Rock.

 


zdroj: visproduction, mp

zavřít