Vltava připomíná svůj comeback

Vydáno 25.02.2011 | autor: PR

Když v roce 2003 ohlásila kapela Vltava ukončení činnosti – zbylo tu mnoho osiřelých fanoušků a také velká díra na české hudební scéně. Nyní se zacelila, protože část party se opět sešla, aby Vltavu vzkřísila. Navíc kapelu čeká 1. března koncert v Lucerna Music Baru.

Vltava připomíná svůj comeback Vltava připomíná svůj comeback

Jedna z nejoriginálnějších kapel shromážděná od roku 1986 kolem kytaristy a zpěváka Roberta Nebřenského byla v českých zemích velmi oblíbená a také koncertně nesmírně činná. Diskografie kapely obsahuje 4 alba Mládí i tak velkou lásku bere s humorem, Šťastnej jako trám, Marx, Engels, Beatles, Když bozi zestárnou a výběr Best of z roku 2001.

vltava

Vltava v původní sestavě


Rok 2010 měl být rokem návratu této kapely. Současná Vltava chce stavět na novém repertoáru, na druhou stranu se nechce distancovat od původní Vltavy – a proto na koncertech hrají i staré dobré písničky. Sestava „nové" Vltavy částečně vychází z poslední sestavy Vltavy v roce 2003 – Robert Nebřenský (kytara, zpěv), Martin Vajgl (bicí), František Svačina (klávesové nástroje). Novými členy kapely pak jsou Tomáš Uhlík (basa) a především pak Peter Binder (kytara), pro kterého však Vltava není zcela nová kapela, protože již dříve spolupracoval s Vltavou jako host.zdroj: musicbar.cz, dm
vltava_top
zavřít