Čechomor balí kufry k protinožcům, zahraje pro Nový Zéland

Vydáno 02.03.2011 | autor: redakce

Čechomor se v březnu vypraví na měsíční turné po Austrálii. Kapelu čeká šest koncertů, z nichž čtyři se konají přímo na australském kontinentu, jeden proběhne na ostrově Tasmánie a jeden na Novém Zélandu.

Čechomor balí kufry k protinožcům, zahraje pro Nový Zéland Čechomor balí kufry k protinožcům, zahraje pro Nový Zéland

cechomorČechomor už balí do AustrálieKoncertní šňůra začíná 11. března v Sydney, kde bude koncert v City Recital Hall Angel Place, který se nachází v samém centru města.
Pokračuje se 15. března v Adelaide a vystoupení se bude konat v Czechoslovak Clubu. Klub byl založen v roce 1950 uprchlíky z komunistického Československa.  

"Chceme našim krajanům představit tradiční české písně v novém a zajímavějším pojetí a doufáme ve vřelé přijetí našeho repertoáru a celé kapely," říká Karel Holas, houslista a zpěvák Čechomoru.

Další zastávkou dle programu je město Melbourne dne 19. března.

Vzhledem k událostem, které nedávno zasáhly Nový Zéland, skupina Čechomor na poslední chvíli přidává vystoupení v Aucklandu, které v rámci soudržnosti připravují tamní krajané. Koncert se bude konat 24. března a jeho výtěžek bude určen na pomoc lidem, kteří byli postiženi zemětřesením v Christchurch.

Celý projekt uzavře vystoupení v Launcestonu na ostrově Tasmánie dne 1. dubna. "Pobyt na ostrově využijeme také k rekreaci, k získání další inspirace a načerpání nových sil k dokončení připravované desky," doplňuje František Černý.


zdroj: TZ, mp

zavřít