Paul Simon oslaví 70. narozeniny novou studiovou deskou

Vydáno 03.03.2011 | autor: PR

Legendární americký zpěvák Paul Simon si k letošnímu významnému životnímu jubileu nadělí výjimečný dárek. Krátce po 70. narozeninové oslavě totiž vydá své další studiové album. Dvanáctá studiová deska tohoto uznávaného skladatele a zpěváka vyjde 11. dubna a ponese název So Beautiful or So What.

Paul Simon oslaví 70. narozeniny novou studiovou deskou Paul Simon oslaví 70. narozeniny novou studiovou deskou

Deset autorských písní vznikalo více než rok, kdy demoverze jednotlivých skladeb Paul Simon natáčel na své chalupě ve státě Connecticut. Následně si na finální natáčení vzal několik svých přátel, jmenovitě to byli pánové Vincent Nguini (kytara), Steve Shehan (bicí) a dále se natáčení účastnil i bubeník kapely Grizzly Bear Christopher Bear, který na desku natočil elektrické bubny a samply.


Produkce alba So Beautiful or So What se ujal jak sám Paul Simon, tak i jeho dlouholetý přítel - jihoafrický houslista, skladatel a především uznávaný producent Phil Ramone. Nová produkce dle slov samotného zpěváka připomíná svou syrovostí jeho bezejmenný debut z roku 1972, který v době vydání zaznamenal obrovský úspěch a dočkal se díky výtečným prodejům i platinového statusu.

paulsimonPaul Simon si k 70. narozeninám nadělil novou desku

Paul Simon se s novou deskou chce vydat i na výjimečné světové turné, které však bude čítat jen pár zástavek. Data jednotlivých koncertů by měla být známa ještě před vydání desky samotné. Připomeňme, že Paul Simon dosáhl uznání již v 60. letech, a to jako polovička úspěšného a velmi oblíbeného dua Simon & Garfunkel. Obrovským úspěchem ale byla i jeho sólová kariéra, během které prodal milióny desek po celém světě. Posledním studiovým počinem je velmi chválená deska Suprise, kterou zpěvák vydal v květnu roku 2006.

zdroj: Universal, dm 

zavřít