A zase ta Adele: S Hello už překonala i Gangnam Style

Vydáno 20.01.2016 | autor: redakce

Pro Adele už je překonávání rekordů vlastně rutina. Řadu jich vylepšila už před 5 lety s deskou 21 a s novým albem 25 se historická maxima doslova množí jako houby po dešti. Její hit Hello už dokonce dosáhl hranice miliardy zhlédnutí na YouTube. A to není venku ještě ani tři měsíce! 

A zase ta Adele: S Hello už překonala i Gangnam Style Adele znovu rozšířila svou sbírku rekordů

Bájnou miliardu přehrání se podaří přeskočit jen pár vyvoleným. Do exkluzivního klubu patří třeba Taylor Swift, Katy Perry nebo Justin Bieber. A také jihokorejský rapper Psy, který držel dosavadní rekord v rychlosti dosažení desetimístné cifry. V Roce 2012 se jeho virální senzace Gangnam Style na tuhle metu dostala za 160 dní.

sem vlož nadpis odkazTOP 10 nejlepších zahraničních alb roku 2015 podle redakce iREPORTu

Jenže ani to pro Adele nebyla žádná překážka. Její hit Hello už v říjnu ihned po vydání smetl rekord v počtu zhlédnutí za 24 hodin (27,7 milionu), po pěti dnech už byl na 100 milionech. A nyní už patří k miliardovým - bylo k tomu potřeba jen 88 dní. Zvládla to tedy o víc než dva měsíce dřív než zmíněný Psy.

VIDEO: Hit internetu: Imitátorky si hrály na Adele, zpěvačka ale byla přímo mezi nimi

Gangnam Style ale nedále zůstává nejsledovanějším hudebním videem na YouTube v historii. Dosud už nasbíral přes 2 a půl miliardy kliknutí. Otázkou je, jak dlouho to ještě bude platit. S tempem Adele je totiž všechno možné.

Billboard, jm

zavřít