Album Meditace od Blue Effect vyjde v reedici. K dostání bude na CD i vinylu

Vydáno 09.05.2017 | autor: redakce

Album Meditace skupiny Blue Effect v její první sestavě (Vladimír Mišík, Radim Hladík, Jiří Kozel a Vlado Čech a další hosté) vyšlo u Supraphonu v roce 1970. Je to první deska kapely, která se zapsala do historie české rockové hudby. V novém vydání si ji budete moci pořídit 26. května. 

Album Meditace od Blue Effect vyjde v reedici. K dostání bude na CD i vinylu Album Meditace od Blue Effect vyjde v reedici. K dostání bude na CD i vinylu

Meditace z roku 1970 znovu vychází v době uvedení kytaristy Radima Hladíka - bohužel in memoriam - do Síně slávy Rádia Beat. Právě on se postupně stal synonymem pro Blue Effect, ač kapelou do roku 2016 prošla řada excelentních zpěváků a instrumentalistů.

Radim Hladik - král české rockové kytary, který miloval svobodu

Novému vydání alba se dostalo aktuálního remasteringu z pásů pro CD a vinyl. V bookletu, přinášejícím také fotografie, vybrané písňové texty a dokumenty, jsou zaznamenány okolnosti vzniku skupiny i jejího dlouhohrajícího debutu. Obal LP je rekonstruován původním autorem Alanem Pajerem do kdysi plánované rozkládací a zčásti odlišné podoby. Album současně vychází i na LP - vinyl má váhu 180 gramů.

vložte odkaz, text nemažteCD obsahuje sedm bonusů (Sen není věčný; I Like The World /Sun Is So Bright/; Blue Taxi; Snakes; Slunečný hrob; I´ve Got My Mojo Working; White Star).

Témata: Blue Effect, Meditace, Radim Hladík, Vladimír Mišík

Mohlo by Vás zajímat

zavřít