Alternativní ekofestival Okolojeles v Náramči byl poprvé vyprodaný

Vydáno 2019-08-01 19:57:41

Poslední červencový víkend proběhl beznadějně vyprodaný pátý ročník festivalu Okolojeles v Náramči v kulturním areálu Doubí na Třebíčsku. Line-up zahrnoval český underground a kapely rozmanitých žánrů. Na programu se letos podílely také iniciativy AVA a ÉTER. Kromě toho byl program obohacen o autorská čtení a přednášky o ekologických tématech nebo duševních nemocech. 

Na tvrdší strunu zahrála kapela Rutka Laskier se svými textově silnými sděleními. Název loni vydaného alba Protiklady je příznačný. Osobitě v sobě skloubí intimitu, křehkost a zároveň přímočarou hlučnost. Aleš Macenauer pod pseudonymem Zapomělsem přenesl posluchače do snového světa jesenických kopců, dětství a nostalgie. Podobný zdroj inspirace má ve své instrumentální hudbě také Černý tesákPod nočními hvězdami potom sršela energií pětičlenná parta z Prahy, která pod názvem Market kombinuje širokou paletu žánrů od indie rocku až po jazz.

Mikuláš Hamerla, jehož úderné texty zapadaly do syrových beatů Štěpána Konečného, divákům představil nezaměnitelnou atmosféru skupiny Sekvoye. V pozdějších hodinách byl potom ke slyšení například projekt LO/VE Markéty Dvořákové a Pavla Ptačníka.   

Text: Tereza Hrabinová, foto: Marie Němcová

Témata: Okolojeles, LO/VE, AVA, Sekvoye, Rutka Laskier, Zapomělsem, Černý tesák

Alternativní ekofestival Okolojeles v Náramči byl poprvé vyprodaný Alternativní ekofestival Okolojeles v Náramči byl poprvé vyprodaný

Zobrazit fotogalerii (59)

zavřít