Arakain oslaví v O2 universu čtyřicátiny, vystoupí s ním Lucie Bílá i Petr Kolář

Vydáno 05.12.2022 | autor: redakce

Arakain si v průběhu celého roku 2022 připomíná 40. výročí působení na hudební scéně. 40LETour1 otevřelo na jaře sérii koncertů po České republice, aby na podzim pokračovalo s 40LETour2 a novým playlistem. Celé tažení sestava zakončí 28. ledna 2023 výročním koncertem v pražském O2 universu.

Arakain oslaví v O2 universu čtyřicátiny, vystoupí s ním Lucie Bílá i Petr Kolář Arakain oslaví v O2 universu čtyřicátiny, vystoupí s ním Lucie Bílá i Petr Kolář

V programu výročního koncertu vystoupí Lucie Bílá a Petr Kolář. Aleš Brichta pozvání své bývalé kapely odmítl. „Čtyři křížky, to je vizuálně docela efektní symbol. U služebního věku už je to ale trochu horší. Vždycky jsme chtěli dělat svojí ‚práci‘ co nejlépe, ale neodvážil bych se myslet, že nám to vydrží čtyři desetiletí. A už je to tady. Toho by samozřejmě nešlo dosáhnout bez našich fanoušků, kteří nám po celou tuhle dlouhou dobu byli v našem putování katalyzátorem," říká k oslavám čtyřicátin Jiří Urban.

ROZHOVOR | Jiří Urban: Arakain je můj život. Na Schizofrenii bychom nezměnili vůbec nic

"S Arakainem právě probíhá druhá série koncertů k výročí s výběrem z repertoáru celé historie, abychom si tak s fanoušky připomněli i další hity celé naší éry. Podzimní koncerty se tak liší od jarního turné, protože průřez ze všech dvacet desek a čtyřicet let není možné postihnout za dvě hodiny jednoho koncertního setu.  Osou koncertů jsou stěžejní skladby, reprezentující každou z našich desek nebo našich klipů. Mnohdy jsme museli zapátrat hodně hluboko v hudební paměti, abychom si osvěžili skladby dávno zapomenuté a instrumentálně náročné, například ty z thrashového období. Koncert je doprovázený nápaditou videoprojekcí na velkých LED stěnách a tradičně kvalitní zvukovou a světelnou produkcí včetně efektů," dodává.

Sérii koncertů zakončí Arakain koncertem v O2 universu, který se uskuteční 28. ledna 2023. "Půjde o největší koncert v historii kapely, kde se oba letošní programy protnou, obohacené o oba vážené hosty Lucii a Petra. Škoda rozhodnutí Aleše Brichty, domnívali jsme se, že dvacet let úspěšné sólové kariéry konečně mohlo dát nadhled nad jeho nechutí představit se fanouškům s Arakainem alespoň výjimečně na tak velkém a slavnostním aktu kapely," mrzí Urbana.

Arakain je dávno pojmem v tuzemské kultuře a zárukou vysokého standardu hudební úrovně. Ve svém žánru je stoprocentně legendou nejen kvalitou, ale i délkou svého působení na české rockové scéně. Jeho trvalou popularitu potvrdilo i 13. místo v anketě populární hudby Český slavík, nejvyšší umístění ve svém žánru.

TZ, foto: archiv Arakain
Témata: Arakain, Jiří Urban, Aleš Brichta, Lucie Bílá, Petr Kolář, O2 universum

zavřít