Archiv Davida Bowieho odkrývá poklady: Vyjde dosud neslyšené album The Gouster

Vydáno 23.07.2016 | autor: redakce

David Bowie se sice s fanoušky v lednu před svou smrtí rozloučil novým albem Blackstar, přesto už vydavatelé naplno loví v jeho archivech. Nyní spatří světlo světa dosud nevydané album The Gouster. Bude součástí kolekce ze sedmdesátých let. 

Archiv Davida Bowieho odkrývá poklady: Vyjde dosud neslyšené album The Gouster David Bowie za života zdaleka neodkryl všechny svoje nahrávky

Speciální box set Bowieho písní z let 1974 - 1976 vyjde pod názvem Who Can I Be Now? a bude navazovat na loňský výběr Five Years, který zahrnoval roky 1969 - 1973. Informaci, že bude komplet obsahovat i nikdy nevydanou desku The Gouster, potvrdil Bowieho dlouholetý producent Tony Visconti. 

Šílenec, nebo génius? David Bowie připravil sadu alb, která vyjdou po jeho smrti

Album nabídne sedm písní, z nichž ale některé později přece jen vyšly - ze základů této desky totiž následně vznikla řadovka Young Americans z roku 1975. Mezi už známé skladby patří například hit John, I’m Only Dancing (Again)

vložte odkaz, text nemažte

The Gouster byl inspirován především černošskou hudbou, fanoušky tak čeká pořádná nálož soulu a funku. Název odkazuje k chicagské módě afroameričanů v šedesátých letech. 

Témata: David Bowie, Tony Visconti, The Gouster, archiv

zavřít