Atentát na koncertě: zpěvačka Christina Grimmie byla zastřelena při autogramiádě

Vydáno 11.06.2016 | autor: Josef Martínek

K tragické události došlo na koncertě zpěvačky Christiny Grimmie v Orlandu na Floridě. Po skončení vystoupení se totiž bývalá finalistka talentové soutěže The Voice přesunula na autogramiádu, kde na ni zaútočil šílený střelec. Útok bohužel nepřežila, zemřela pár hodin poté v nemocnici. 

Atentát na koncertě: zpěvačka Christina Grimmie byla zastřelena při autogramiádě Christina Grimmie měla celou kariéru před sebou. Foto: Billboard

Vrah nejprve zasáhl zpěvačku a pak zbraň obrátil proti sobě. V té chvíli čekalo na podpis ještě několik desítek fanoušků. Celý incident zatím nikdo nechápe, motiv střelce zůstává utajen. Vše se podle přihlížejících seběhlo velmi rychle.

Talent, který už nerozkvete: TOP 5 pěveckých výkonů zavražděné Christiny Grimmie

Christině bylo teprve 22 let, chystala svoje první album pod velkým labelem. V roce 2014 soutěžila v šesté sezóně talentového klání The Voice, kde skončila na třetím místě. Zpívala písně Miley Cyrus, Taylor Swift, OneRepublic, Katy Perry či Elvise Presleyho. Grimmie byla i úspěšnou YouTuberkou. Letos na jaře absolvovala turné s kolegyní Rachel Platten, autorkou jednoho z největších loňských hitů Fight Song.

zavřít